Global Ukrainians представить Україну світові як модерну країну з непересічною культурою

image00Global Ukrainians хоче зробити з України глобальний та успішний стартап. До такого висновку прийшли учасники Форуму «Глобалізація, виклики та нові можливості для України» (Київ, 10-12 липня).

«Сьогодні Україна є авангардом, маяком, інкубатором майбутнього для Заходу. Без України Захід зникне з кордонів історії. Серце Європи зараз б'ється в Україні», - переконаний Олександр Мельник, французький професор який приїхав з Парижу (ICN Business School Ненсі-Мец).

Форум зібрав близько двох десятків українських експатів зі всього світу. Всі вони стали засновниками нових волонтерських рухів на підтримку ЄвроМайдану та Революції Гідності у різних країнах за останні 18 місяців.

Наступним кроком, за словами Віолети Москалу, ініціатора та співзасновниці Форуму, стане створення інтерактивної мапи Global Ukrainians. Ця платформа має систематизувати вже існуючі та майбутні зв'язки українських експатів.

«Наш фактор успіху у єдності довкола людей, які мислять глобально. Я впевнена, що за п’ять років ми зможемо домогтись «українського дива» і втілити реформи. У глобалізованому світі перевага на боці тих, хто здатен думати глобально та діяти локально. Тому ми хочемо  залучити фінансові та інтелектуальні ресурси в Україну», – каже Віолета Москалу.

Також  народні дипломати працюватимуть над втіленням двох амбітних проектів. Перше, це створення університету майбутнього - Global Ukraine Academy, який має об’єднати на одній платформі найкращі європейські та українські виші. Адже задля того, щоб домогтись якісних змін та виростити нову еліту необхідно підвищувати культурний та освітній рівень українців.

Другий проект – це інформаційне агентство на  кшталт АFP чи Reuters. «Серед нас є люди, які випускають контент на 12 мовах. Треба тільки його об’єднати на одній платформі. Також ми плануємо  активно залучати до створення агентства соціальні медіа», – зазначила пані Москалу.

На вересень Global Ukrainians має підготувати  стратегію народної та культурної дипломатії, де буде означений план конкретних дій  за такими напрямками: інформаційна політика, просування сучасного мистецтва, економічний розвиток та освітні проекти.

Ці ідеї будуть представлені МЗС, міністерствам культури й економіки, парламентським комітетам та Національній раді реформ.

Нагадаємо, Організатор Форуму – міжнародна громадська організація Global Ukraine. Це мережа молодих високоосвічених українських експатів, які мають міжнародний досвід та глобальне мислення. Global Ukraine створює комунікаційну платформу для українців із США, Канади, Австралії, Японії, країн ЄС, Азії, арабського світу.   До ініціативи Global Ukraine можуть долучитись усі українські експати, які є активними громадянами та прагнуть просувати інтереси України у світі. Основні партнери - Фонд «Відродження», Інститут Кеннана та Фонд Богдана Гаврилишина.

Більше про Global Ukrainians можна дізнатись на сайті – http://global-ukraine.org/, та у Facebook – https://www.facebook.com/GlobalUkraineFoundation/timeline.