Документальна виставка з фондів ЦДАМЛМ України «Іспанія в українському мистецтві» та концерт фортепіанного ансамблю «Kiev Piano Duo» – лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця

У четвер 16 липня 2015 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» за підтримки Державної архівної служби України та Посольства Королівства Іспанія в Україні буде презентовано документальну виставку з фондів ЦДАМЛМ України «Іспанія в українському мистецтві». Експозиція розповість про культурну близькість України й Іспанії – географічно віддалених країн – через графічні роботи видатного українського художника Миколи Глущенка з іспанського циклу, переклади творів іспанських класиків українською мовою, здійснені Миколою Лукашем та Вірою Вовк, та їх художнє оформлення вітчизняними митцями, поетичні присвяти іспанським поетам, зокрема – Федеріко Гарсія Лорці, фотографії діячів української культури під час перебування в Іспанії та ін. раритетні документи.

У програму концерту лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої та Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль «Kiev Piano Duo») Іспанія також увійде через композиції представників інших національних культур – поляка Моріца Мошковського (Іспанський танець з циклу Álbum Español, ор. 21 № 3, 1879) та француза Моріса Равеля (Іспанська рапсодія, 1907, оригінальна авторська версія для фортепіано в чотири руки). Ширший європейський музичний контекст окреслять «Два характеристичні марші» Франца Шуберта, «Етюд у формі канона» Роберта Шумана та Шістнадцять вальсів Йоганнеса Брамса.

В офіційному відкритті заходу візьму участь директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, радник з питань культури Посольства Королівства Іспанія в України Тамара Сабала Утрійяс, представники центральних державних архівів, музейних та ін. мистецьких установ. 

Вхід вільний.

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).

Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, звертайтеся за тел.:

 +380 44 2784481; +380 97 2329784.

e-mail: cdamlm@bigmir.net

Фортепіанний дует Kiev Piano Duo

Олександра Зайцева-Дмитро Таванець – лауреат I премії Міжнародного конкурсу CMF (Франція, 2002), II премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ім. Ф. Шуберта (Чехія, 2005), І премія V Міжнародного конкурсу «Фортепіано у шість рук» в м. Марктобердорф (Німеччина), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів в м. Каунас (Литва), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів (м. Вальберг, Франція, 2009), ІІ премія Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ім. Е. Гріга (м. Осло, Норвегія, 2011). Приймали участь у фестивалях Tavaszi Festival (Будапешт, Угорщина), «Copenhagen Summer Festival» (Копенгаген, Данія), «Schubertiade» (Розкільд, Данія), «Віртуози» (Львів), «Київ Мюзик Фест» та інші. Концерти в Україні, Росії, Чехії, Польщі, Угорщині, Франції, Швейцарії, Німеччині, Ізраїлі, Ірані.

Великий репертуар у чотири руки, на два роялі, концерти з оркестром. Організатори міжнародного фестивалю камерної музики «Chamber music session» (Київ).

Олександра Зайцева закінчила НМАУ ім. П.І. Чайковського (клас професора Снєгірьова О.М.) та аспірантуру (клас професора Рябова І.М.) Лауреат багатьох Міжнародних конкурсів, зокрема: ім. А. Дворжака (Чехія), пам’яті А. Рубінштейна (Польща), Рим 96 (Італія) та ін.

Учасник багатьох фестивалів: Musica Antiqua (Бельгія), «Регіна та Володимир Горовиць in Memoriam» (Гран-прі та приз Vox Populi), фестиваль Бетховена (Львів).

Гастролі в Україні та багатьох країнах світу як з сольними програмами, так і з симфонічними оркестрами. Здійснила ряд записів на Українському радіо.

Викладач на кафедрі спеціального фортепіано у НМАУ ім. П.І. Чайковського.

Дмитро Таванець закінчив НМАУ ім. П.І. Чайковського та аспірантуру (клас  професора Воробйова В.М.). Лауреат Всеукраїнських конкурсів, дипломант I та II Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті В. Горовиця.

Приймає участь у багатьох фестивалях: «Дні культури України в Німеччині» (Берлін), «Дні культури Києва в Москві» (Росія), «Два дня дві ночі» (Одеса), «Контрасти» (Львів), Фестиваль сучасної музики (Єреван, Вірменія), «Марафон нової музики» (Прага, Чехія) та ін.

Гастролі в Україні та за кордоном.

Соліст Національного ансамблю солістів «Київська камерата».

Літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» було започатковано у квітні 2012 р. Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим та сучасністю.

Мистецькі зустрічі супроводжувалися виставками унікальних архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України («Баян в українській музиці», «Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України»), тематичними оглядами («Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України», «Україна-Франція», «Україна-Австрія», «Рахліни», «До історії балетного мистецтва в Україні») та ін.

Протягом 2012–2015 рр. у ньому взяли участь майстер художнього слова Анатолій Паламаренко; композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський, диригенти Роман Ревакович, Вікторія Жадько, баяніст Роман Юсипей, піаністи Олег Безбородько, Євген Громов, Євген Геплюк, Вікторія Ільченко, Олександр Москалець, Єлизавета Плужко, Ігор Савчук, скрипалька Катерина Суглобіна, музикознавець Ірина Тукова, етномузиколог Наталія Сербіна, співаки Роман Божко, Вікторія Заболоцька, Інна Галатенко, Оксана Казанцева-Кабка, Тамара Ходакова, Любов Хахаліна, Олена Шиналь, бард Олеся Найдюк, драматург Тетяна Киценко, скульптор Ігор Лисенко, Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (художній керівник і диригент – Валерій Матюхін), «Luna Ensemble» (художній керівник – Максим Коломієць), дитячий народний хор «Зірниця», київський театр «Відкритий погляд» та ін. митці.

Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова. Координатор програм – головний науковий співробітник відділу формування НАФ та діловодства Ілона Таміліна. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.