Визначено переможців нової видавничої серії «Перша книжка автора»

20 авторів-переможців проекту «Перша книга автора» відібрані видавничою Радою при Департаменті суспільних комунікацій КМДА, 15 з яких подані за списками Київської організації НСПУ.

Відбулося засідання видавничої Ради при Департаменті суспільних комунікацій КМДА, на якому було затверджено список авторів, хто переміг у конкурсі-проекті «Перша книжка автора».

У цьому році Київська адміністрація на книговидання виділила 400 тисяч гривень. Якщо порівняти ці цифри з показниками в інших областях, то столиця програє Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Вінницькій областям в рази, де на книговидання держадміністрації виділяють до мільйона гривень щорічно. Це при тому, що кількість письменників там набагато менша ніж у Київській організації НСПУ, яка налічує до 700 осіб.

Деякий час у КМДА панували настрої відмінити видатки на книговидання, а в останній момент таки переміг здоровий глузд.

Нагадаємо, що раніше питаннями видавничої справи займалася гуманітарна рада при КМДА. За нинішньої влади попередня гуманітарна рада анульована, а нова так і не створена. Це надто дивно, адже до влади прийшли демократи…

Найпродуктивнішим роком для книговидання був – 2013, коли за поданням Київської організації НСПУ вдалося реалізувати видавничий проект «Банкова 2», а це 32 книжки!

Натомість у цьому році, за підтримки КМДА, світ побачать твори 20 авторів видавничої серії «Перша книжка».

У цьому проекті, ініційованому Київською організацією НСПУ, було подано 55 рукописів. На одному із засідань видавничої Ради при КМДА було вирішено провести відбір кращих творів у два етапи.

Під час I відбіркового етапу рукописи розглядалися експертами міських бібліотек Києва. II тур обговорення і голосування відбувався за участі експертів від бібліотек і членів видавничої Ради при КМДА, до роботи якої був запрошений автор ідеї «Перша книжка автора», голова Київської організації НСПУ Володимир Даниленко. У результаті до видання коштом КМДА було затверджено 20 рукописів, серед яких 15 – прозові тексти і 5 – поезій.

Серед авторів прози перемогли рукописи: Юрія Сороки «Зустрінемося в Києві», Марії Косян «Коли у місті N дощить», Марини Варич «Сьоме пророцтво Семираміди», Марини Єщенко «Поговори зі мною», Тетяни Синьоок «Сіра веселка», Наталі Куліш «Танок самотнього метелика», Світлани Єременко «Терекони під літаками», Ілони Тимочко «Спалах», Сергія Феодосьєва «Життєвий крах професора Черненка», Наталі Проців «Дівчинка з папірусом», Олени Довгаленко «Всі фарби життя», Володимира Коваленка «Слобідська відьма», Олександра Малаша «Любові багато не буває», Оксани Білей «Сповідь священика», Григорія Пилипенка «Один друг».

Переможцями поетичних збірок стали 5 авторів: Таня-Марія Литвинюк («Містами»), Віктор Коврей («Коли ще люди говорили»), Оксана Расулова («Кілометри на продаж»), Марина Миколаєнко («Танго в твоєму вікні»), Любов Годлевська («Апокаліпсис прожито вчора».

Серія «Перша книжка автора» побачить світ у листопаді-грудні.

Наталя Куліш