Майстер по дереву - Михайло Жуков з Олешні

OLYMPUS DIGITAL CAMERAМихайло Жуков – талановитий різьбяр по дереву, з дружиною Наталею проживають у мальовничому селі Олешня Ріпкинського району на Чернігівщині. Його будинок – це музей чудових виробів, які можна і побачити, і при бажанні придбати.

З дитинства йому подобалося малювати, але з деревом він мав справу хіба як лісоруб. Тридцять чотири роки займався рубанням лісу. І ось декілька років тому він взяв до рук інший інструмент, завдяки якому обрізки липи чи вільхи перетворює на картини.

– Якось я познайомився з одним народним умільцем, – розповідає Михайло Павлович. – Мав можливість спостерігати деякий час за його роботою. Загорівся. Захотілося спробувати зробити щось подібне самому. І ось відтоді все й почалося.

Витвір за витвором, перші виставки і пропозиції від покупців… Тепер картини майстра і в Іспанії, і в Італії, і в Німеччині. А він вигадує нові сюжети, творить нові не менш красиві роботи.

Першим, хто підтримав Михайла Жукова, був його ще шкільний товариш Микола Удовенко. На той час він займав керівну посаду в Києві, мав друзів, які зналися на мистецтві і зробили перші замовлення різьбяреві. Переважно то були ікони. Адже працює над ними чоловік з особливою душею. Завжди і в усьому підтримує господаря дому і його дружна родина. 

В дворі, під двором, у будинку – краса створена руками цієї цікавої і талановитої людини. Ніколи не пізно з чогось почати. Головне, як говориться, результат. І дуже добре, коли той результат на радість і собі, і всім оточуючим.

(Тел. майстра: 063 059 3997)

Тетяна Череп-Пероганич

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA