До «Горлиці» завітав Святий Миколай

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» всіляко допомагає своїм студентам розвивати свої таланти. Серед студентів та випускників цього ВНЗ є чимало поетів та журналістів. У 2003 році на факультеті філології та масових комунікацій Університету «Україна» було створено літературний гурток «Горлиця», який був досить популярний серед студентів та викладачів. Однак згодом він призупинив роботу. Проте у грудні 2012 року за сприяння Імідж-центру Університету «Україна» «Горлиця» повстала, як фенікс, із попелу. Тепер це – літературна студія з чітким графіком роботи (третя середа кожного місяця), чіткою тематикою кожного зібрання і навіть власним альманахом.

18 грудня 2013 року відбулося чергове зібрання літературної студії «Горлиця». Студійці вже традиційно зібралися у затишній аудиторії 207 о 15 годині. Вели засідання Геннадій Горовий та Сергій Цушко – поети, члени Національної спілки письменників України (НСПУ), учасники літературного об’єднання НСПУ «Радосинь».

Зустріч відбулася напередодні Дня св. Миколая, тож не обійшлося без приємних сюрпризів.

До студійців завітав перший проректор Університету «Україна» Іван Тихонович Кучерявий. Разом із директором Імідж-центру Університету «Україна» Ніною Іванівною Головченко він вручив нагороди присутнім учасникам «Горлиці», які є студентами та працівниками Університету «Україна».

Подяки від Університету «Україна» з нагоди 15-річчя нашої «альма-матер» отримали Світлана Патра – «За системний розвиток позитивного іміджу Університету» та Надія Михайлівна Пазяк – «За багаторічну сумлінну працю, педагогічний талант у навчанні студентів з особливими потребами». Також було вручено нагороди за результатами ІІІ Конкурсу студентських творчих робіт із соціальних комунікацій. Відзнаки отримали Вадим Рего (Гран-прі), Вікторія Скрипник (Іменний приз Президента Університету «Україна» П.М. Таланчука) та Віталій Пономаренко (заохочувальна премія). Також подяку за допомогу у проведенні Конкурсу отримала Надія Михайлівна Пазяк.

Ще одним чудовим подарунком для літстудійців до Дня св. Миколая став вихід у світ першого числа АЛЬМАНАХУ  «ГОРЛИЦЯ». До альманаху ввійшли твори: Г.Горового, С.Патри, В.Скрипник, Л.Гриценко, К.Бакаєвої, В.Клюшиної,А.Крюкової, М.Давиденко, Ю.Мазник, О.Ковальчук, С.Проніної, О.Чорного, В.Черняєвої, К.Зозулі, В.Рего, В.Зайцевої, В.Пономаренка, О. Мачульської. Примірник першого номера альманаху «Горлиця» студійці подарували також і гостю – Сергієві Цушку.

***

Темою чергового засідання літературної студії «Горлиця» стала ритмомелодика вірша. Учасники зібрання могли заповнити певні лакуни знань, які підступно чигають на будь-якого поета-початківця. Адже часто буває, що, пишучи вірш, людина не задумується, чи використовує вона для роботи чотиристопний ямб чи двостопний дактиль. А що вже говорити про амфібрахій чи анапест. Можливо, хтось подумає, що задумуватися про ритмомелодику вірша, кількість наголошених і ненаголошених складів у творі не варто. Але це не так. Залежно від настрою майбутнього твору, потрібно стежити за видом стопи у вірші, оскільки музикальність твору – мажорна чи мінорна – все ж  залежить від того, як використовується ямб чи дактиль, але найголовніше – від задуму автора, який втілюється у життя за допомогою цього ж ямбу чи дактиля. Теорія віршування, зокрема – знання про ритмомелодику – це опора для поета, сходинка, яку треба подолати, щоб успішно виконувати мистецькі завдання чи не найвищої складності. Так само, як і теорія музики, сольфеджіо – опора і сходинка для музиканта. Тож, не було нічого дивного, що молоді поети слухали лекцію Г. Горового та С. Цушка, затамувавши подих. Тільки зошити блокноти шаруділи – кожен намагався запам’ятати та записати почуте.

Кульмінацією засідання вже традиційно стали виступи студійців. Свої твори читали В. Скрипник, С. Патра, Л. Гриценко, В. Черняєва. Присутні жваво обговорювали кожен твір – чи то прозовий, чи віршований. Якщо і лунала критика на адресу автора – то лише конструктивна. С. Цушко та Г. Горовий давали кожному студійцеві слушні поради про те, як поліпшити свої твори та уникати помилок, типових для початківця.

Стомлені та щасливі учасники та гості засідання літературної студії «Горлиця» закінчили цей чудовий та насичений день за спільним чаюванням.

Надворі – буремна і холодна зима. Проте у аудиторії № 207 Університету «Україна» завжди затишно і тепло. І горлицею кружляє Муза…

Світлана ПАТРА,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»