Сьогодні, 2 жовтня, до Києва з різних регіонів України з’їхалися цікаві талановиті особистості на вечір патріотичної творчості «Україно, твій народ – вже нікому не здолати!», який відбувся завдяки ініціативі та сприянню коменданта Майдану, народного депутата України Степана Кубіва та мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА».
Львів, Рівне, Київ, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя представили в рамках заходу, що відбувся у клубі мистецької агенції «Наш формат», митці, яким не байдужа Україна, які не тільки словом, а й ділом, починаючи від Майдану, віддають всі свої сили, аби наблизити звільненя рідної держави від зовнішніх і внутрішніх ворогів.
Більшість з присутніх на вечорі присвяченому другій річниці Майдану поетів, а саме Наталія Крісман, Тетяна Череп-Пероганич, Галина Фесюк, Надія Таршин, Іванна Осос, заслужений артист України Богдан Пісний, Уляна Кривохатько, Уляна Дубініна, Світлана Макаревська, а також ті, хто не зміг цього дня взяти участь в творчому зібранні (Валентина Попелюшка, Лідія Анциперова, Оксана Маковець, Богдан Томенчук, Людмила Яцура, Мар’яна Савка, Надія Дичка, Світлана Тарнавська, Марина Падалко, Дмитро Андрощук) - є авторами презентованого в рамках заходу фотолітопису «Майдан — Революція гідності: фотолітопис увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» , який видано саме за ініціативи Степана Кубіва.
- Час швидко віддаляється від подій Майдану, але вони в серці назавжди, як і ті люди, кого вже ніколи не буде з нами, хто віддав свої життя за вільну і незалежну Україну. Цей фотолітопис про Майдан, який за словами Любомира Гузара ми не повенні забувати, і про який маємо постійно дзвонити, розповідати, нагадувати, - наголосив Степан Іванович.
Разом із доктором юридичних наук, професором, президентом Видавничого Дому «Ін Юре» Олександром Святоцьким Степан Кубів вручив фотолітописи всім присутнім авторам.
- Фотолітопис вже встиг побувати у багатьох країнах світу. Скрізь його зустрічають щиро і тепло. Наразі готується англомовна версія, - розповів Олександр Святоцький.
Співорганізатор заходу і його чудовий модератор Юлія Будз запросила до слова поетів. Їх вірші звучали, як зброя проти неправди, проти зла і несправедливості, проти ворога, який не дає Україні нині дихнути на повні груди. Але в кожній з поезій - віра і надія, бо ніхто і ніколи не здолає український мужній народ.
Крізь сльози ділилася своїми переживаннями Тамара Швець, дружина героя Небесної сотні Віктора Швеця, крізь сльози, пригадували пережите під час Революції Гідності, всі, хто не був байдужим, хто в ті, такі важливі для країни дні, був з побратимами-патріотами в центрі столиці.
Серед них й Народний артист України Василь Ілащук. На захід він завітав разом з Мартою Фаріон, громадською діячкою, мешканкою Чікаго, яка є президентом Києво-Могилянської фундації в Америці.
Василь Ілащук зазначив, що Майдан живе в душах справжніх людей, а не тих, хто сьогодні на чужій крові продовжує заробляти свої брудні гроші. Але все неодмінно стане на свої місця!
- Ми, представники українськорї діаспори, глибоко переживаємо все те, що відбувається сьогодні в Україні, допомагаємо чим можемо, - розповіла Марта Фаріон. - Завдяки зібраним нами коштам в Чікаго встановлено пам’ятник Небесній Сотні. Я безмірно рада сьогодні бути серед таких людей. Українці разом - непереможні!
Режисер, сценарист, заслужений артист України Олексій Заворотній разом з молодою акторкою Іриною Мельник привезли на розсуд глядача короткометражний фільм «Збережи кохання» за новелою письменниці Тетяни Череп-Пероганич, присвячений подіям в АТО, а саме вірності й коханню у нелегкий час. Пісню на слова львівської поетеси Надії Бойко, написаної спеціально для фільму, виконала на вечорі учасниця рок-гурту «Арта» Ольга Кравченко.
Оплесками супроводжували учасники вечору виступ композитора, виконавця Юрія Старчевода та його незвичайно цікавих і талановитих друзів по сцені.
Під час вільного мікрофону свої поезії читали також Юрій Титарів, Тетяна Іванчук, Олександр Хмельовський та інші.
І як підсумував вже після закінччення заходу народний депутат Степан Кубів:
«Світлини літопису - це очі тих подій, тоді як вірші - це вуста, що донесуть максимально точно майбутнім поколінням усе пережите і вистраждане нами у той складний час. Радий знайомству з творчими людьми, авторами фотолітопису. Сьогодні для себе відзначив, що незважаючи на час, який минув від Революції Гідності, пам'ять цих подій свіжа, туга за полеглими не минає, а вдячність не вичерпується. А значить, усе в нас вдасться!».
Більше фото з події: https://www.facebook.com
Юрій Пероганич, засновник ГО «Вікімедіа Україна»,
засновник мистецького порталу «Жінка–УКРАЇНКА»