Лауреатом премії "Ангелус" став Сергій Жадан

antigorod.comЦентральноєвропейську літературну премію «Ангелус» цьогоріч отримав український поет та прозаїк Сергій Жадан. А саме - за книжку «Месопотамія», яка минулого року у перекладі Адама Поморського та Міхала Петрика була видана в Польщі. Про це повідомляє кореспондент «Дня» у Вроцлаві.

«Ця нагорода – добра нагода звернути увагу на проблему України. Зараз у Росії перебувають політв’язні – Кольченко, Сенцов, Савченко... Дуже важливо пам’ятати, що ці люди перебувають поза межами свободи. Хочу виразити свою солідарність з ними. Цього року в них вийшли книги. Я хочу, аби вони теж були номіновані на «Ангелус», щоб вони були вільні і могли бути тут, приїхати сюди у Вроцлав», - зазначив Сергій Жадан під час церемонії нагородження у Вроцлавському театрі «Капітоль».

Письменник став власником унікальної статуетки авторства Єви Россано «Ангелус» та 150 тисяч злотих. Премію читацьких симпатій імені Наталії Горбаневської отримав румунський автор Лучіан дан Теодоровіч за книгу «Матей Брунуль» («Matei Brunul».)

У 2015 році, окрім Сергія Жадана, на премію були номіновані Яцек Денель за книгу «Matka Makryna» (Польща), Драго Янчар «Widzialem ja tej nocy» (Словенія), Анджей Стасюк «Wschod» (Польща), Зємовіт Щерек «Siodemka» (Польща),  Лучіан дан Теодоровіч за книгу «Matei Brunul» (Румунія) та Ольга Токарчук із книгою «Ksiegi Jakubowe» (Польща).

Нагадаємо, минулоріч премію «Ангелус» отримав словацький автор Павол Ранков за роман «Це трапилося першого вересня». Український автор отримує цю престижну центральноєвропейську премію вже втретє:  2006 року лауреатом став Юрій Андрухович за книгу «12 обручів», а 2013 – Оксана Забужко за «Музей покинутих секретів».

Організатором та засновником центральноєвропейської літературної премії «Ангелус», яка вручається з 2006 року, є місто Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за кращу книгу прози, яка є перекладена та опублікована польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва , Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна чи Угорщина).

Репортаж із вручення літературної премії «Ангелус» читайте згодом на сайті «Дня».

http://www.day.kiev.ua