На пружній хвилі «ТекС–ТИ-ЛЬ & Libido»

Dsc04030Нещодавно відбулася довгоочікувана презентація книги «ТекС–ТИ-ЛЬ & Libido. Збірка поезії, перекладів та прозових етюдів – рефлексій» Лесі Мудрак (автор не видавала свої книги близько 9-ти років), що побачила світ у видавництві «Саміт-книга» за підтримки кампанії «Славресурс». Книгу вже презентовано в п’ятьох областях України, і нарешті мала таку нагоду  столиця. Зала гостинного ресторану «Княжий Град» насилу вмістила усіх охочих почути поезії в неповторному (!) авторському виконанні поетки, знаної серед шанувальників лірики, організатор багатьох літературно-мистецьких та соціально важливих фестивалів та конкурсів. Серед гостей були Народні депутати України та їх помічники-консультанти, академіки, професори, керівники компаній, бізнесмени, директори мереж ресторацій, лікарі, письменники та студенти. Чудовий смак шампанського Інкерманський завод марочних вин додав ліричному вечору аристократичної вишуканості й шарму.

«Нова книга Лесі Мудрак – знакова подія в літературному світі, – запевнив модератор вечора Сергій Архипчук, – Лесю Мудрак відомі критики на сторінках «України молодої» порівнюють із Оксаною Забужко, а це вже – вагомий прецедент». Директор видавництва «Самміт-книга» Іван Степурін у своєму виступі пишався тим, що наполіг на виданні книги «ТекС–ТИ-ЛЬ & Libido», і що книжка вже мандрувала на Франктфуртську книжкову виставку. Голова НСПУ Михайло Сидоржевський запевнив, що кращого менеджера й організатора заходів – годі й шукати; при цьому Леся – самобутній автор, який постійно змінюється у творчих пошуках.

Академік Микола Жулинський зізнався, що ще з 2006 р. стежить за творчістю Лесі Мудрак, і вважає, що її нова книга заслуговує  пильної уваги, літературних відзнак, бо, на відміну від попередніх збірок, має особливий стиль письма. На цю книгу, за півтора місяці, вже написали п’ять рецензій літературознавці й критики України і це – невипадково, бо «письменниця справді дала ТАЛАНОВИТИЙ привід говорити про себе».

Привітати призвідницю презентації з’їхалися друзі з Тернополя, Львова, Рівного, Закарпаття тощо. Так Сергій Лазо – поет, автор відомих хітів Віктора Павліка, Гайтани та ін., присвятив кілька пісень Лесі Мудрак. Василь Кузан – перший рецензент книжки ««ТекС–ТИ-ЛЬ & Libido», ознайомив присутніх з пародією І.Гентоша на вірш «Африка…» та із власною пародією-присвятою, яка враз оживила залу. Читав свої посвяти поетці письменник Олесь Гордон. Народний артист України Анатолій Матвійчук, назвавши Лесю Мудрак своєю «сестрою», виконав для неї романси.

Цікаво було почути поезію Лесі  у перекладі французькою член-кора Європейської академії Дмитра Чистяка, що прозвучав у супроводі скрипки Іванни Ворошилюк. Андрій Пермяков декламував лірику презентатки англійською. Він  робив це настільки переконливо, що можна було подумати, що цей текст- власного написання.

Сюрприз очікував присутніх від співачки Соломії та викладачів танго-школи Наталі Орлової й Олексія Гаврися: пісня на слова «Я – спале-НА» Лесі Мудрак виконувалася в супроводі не тільки музики, а й професійного танцю.  Ті ж Наталя Орлова та Олексій Гаврись імпровізували лірику поетки на фоні звуків скрипки Іванни Ворошилюк, яка намагалася впіймати шлейф Лесиного вірша.

Привітали Лесю Мудрак білоруський політик Сяргей Висоцкій,  перекладач з тюркських мов Ферхат Тюранлі, голова Київської організації НСПУ Володимир Даниленко, директор видавництва «Мистецтво» Ігор Степурін, редакторка «1+1» Анна Демідова та улюблений дует «Ахіллес і черепаха». Курс оздоровлення «Мистецтво – це ти» від клініки АНА-КОСМО став несподіваним приємним дарунком для літературної іменинниці.

Презентація поетичної книги «ТекС–ТИ-ЛЬ & Libido» Лесі Мудрак стала ще однією, помітною сторінкою сучасного різногранного літературного життя.

Сергій Савін

Dsc04053

Dsc04222