ІІ Форум Global Ukrainians: Світ дає Україні срібло, але Україна може дати світові золото

image001Global Ukrainians представлять стратегію народної культурної та бізнес дипломатії профільним відомствам: насамперед, Міністерству закордонних справ та Міністерству інформаційної політики. Про це під час ІІ Форуму Global Ukrainians заявила його ініціаторка та співзасновниця Віолета Москалу.

За її словами, мережа українських лідерів-експатів створена для того, щоб налагодити системну та ефективну співпрацю між громадами та волонтерськими рухами української діаспори по всьому світу.

«Велика частина інтелектуального українського капіталу зараз перебуває за кордоном. Але ми розробили проекти, які зможуть повернути ці інтелектуальні ресурси в Україну», –  зазначила Віолета Москалу.

Зараз мережа Global Ukrainians об’єднує українців з усіх континентів.

Останні три місяці, одразу після завершення першого Форуму учасники мережі працювали у робочих групах і розробили концепції чотирьох ключових проектів, які і є напрямками стратегії народної дипломатії.

- Global Ukraine Promo. Цей проект включає заходи щодо просування української сучасної культури (фестивалі, подорожі, покази кінофільмів), і заразом й іміджу нової України.

За словами  Євгена Бистрицького, виконавчого директор фонду «Відродження», зараз потрібно думати про те, як донести до різних країн саме образ «нової України»:

«Тоді ми зможемо взяти у діаспори усе сучасне, а нашу сучасність передати їм».

Дбаючи про імідж України,  можна  ініціювати і зміни у своїй країні. Як влучно зазначила Олена Бекреньова, директор Фонду Богдана Гаврилишина: 

«Світ дає для України срібло, а Україна може дати світові золото».

- Global Ukraine Business. Проект, насамперед, має сприяти просуванню експорту, а також залучати інвестиційні ресурси на підтримку малого та середнього бізнесу.

«Ми хочемо створити рейтинг кращих українських ініціатив і допомогти їм робити фандрейзинг за кордоном. Ми можемо зробити донорів доступними для українських ініціатив», –   зазначила Ольга Босак, спрівзасновник донор-платформи  Give Ukraine під час форуму.

Global Ukranians по всьому світу намагаються підтримувати українських підприємців. Зокрема, це активно роблять у  Шанхаї, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі тощо. Але при цьому Наталя Панченко, голова Фундації “Євромайдан-Варшава”, наголосила на тому, що відкриття нових ринків спонукає українців переносити свій бізнес, наприклад, у Польщу. Що є проблемою для України, яка не здатна створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу.

Втім Нік Білогорський, засновник Nova Ukrainе з Каліфорнії, додав:

«Люди майбутнього – це Global. Вони не належать одній країні. Чим більш люди глобальні, тим вони успішніші та щасливіші».

image003

Віолета Москалу та директор програм МВА KMBS Володимир Павелко

- Global Ukraine Academy. Цей проект працюватиме над розвитком освіти. Він має на меті залучати глобальних українців, які працюють у різних світових університетах на створення нових освітніх програм.

«Серед наших лідерів дуже багато викладачів з кращих світових університетів. Усі розуміють, що це великий потенціал», –  упевнена Віолета Москалу.

- Global Ukraine News. Новий стартап має працювати як інформаційне агентство, яке доноситиме правдиву інформацію світові та протистоятиме російській пропаганді. Цей напрямок один з ключових у роботі Global Ukranians. Наприклад, українці у Пекіні віднедавна  перекладають китайською мовою сторінку інформаційного агентства іномовлення «Укрінформ». За словами Яни Шуляк, представника Українського дому у Пекіні, вперше новини про Україну перекладаються китайською з українських, а не російських,  першоджерел.

«Global Ukraine News має стати платформою, яка створить єдиний інформаційний потік, що буде протистояти механізмам Кремля», – зазначив Олексій Роговик, координатор проекту Global Ukraine News.

Тепер стратегію народної дипломатії учасники мережі Global Ukranians представлять у профільних інституціях.  Вже домовлено про співпрацю з МЗС, де буде створене управління публічної дипломатії. Воно складатиметься з трьох відділів – іміджу, піару та культурної дипломатії. Українські лідери-експати зможуть долучитись до робочих груп управління, а також проведуть тренінги для його співробітників.

«Ми зрозуміли, що цей проект потрібний, нетворк слід розвивати, і ми маємо велику відповідальність об’єднати українців з усіх континентів. Це  свідчить про те, що Україна вже починає жити у глобальному світі», –  підсумувала по завершенню ІІ Форуму Global Ukranians Віолета Москалу.

Партнери Форуму Global Ukranians