А музика звучить!

8 листопада в Колонній залі імені Лисенка Національної філармонії України відбувся чудовий конуерт циклу «Вечори української музики. Спадщина і сучасність» до 85-річчя від дня народження видатних, легендарних українських композиторів і педагогів, лауреатів численних премій Жанни Колодуб та Левка Колодуба. Все своє життя вони присвятили музиці. І що головне — досі творять її, аби вона звучала, представляючи рідну Україну на світових сценах.

Твори композиторів прозвучали під час концерту у виконанні Національного камерного ансамблю «Київські солісти» (художній керівник – народний артист України Олесь Ясько, диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Сіренко. Того дня на сцені плакали і сміялися скрипки, звучали фагот (Тарас Осадчий) і альт (Олександр Лагоша). 

До програми концерту увійшли твори, що нині сприймаються як візитівка творчості кожного з митців. Стихія фольклору рідної Київщини, класична архітектонічність та вишукана колористика оркестру – таким постав перед шанувальникеами музики Левко Колодуб у своїх найвідоміших опусах: Сюїті для камерного оркестру «Турівські пісні», Концерті для фагота і камерного оркестру та «Симфонії у стилі українського бароко».Камерних, ліричних барв додав вечору музичний портрет Жанни Колодуб: у концерті прозвучали її Концерт для альта і камерного оркестру, Партита для струнних і 6 п’єс для струнних.

Вела вечір заслужений діяч мистецтв України Світлана Корецька.

Ювілярів вітали квітами і відзнаками прнедставники Національної музичної академії, спілки композиторів України, друзі, колишні співробітники і вдячні учні, яких у подружжя Колодубів немало. Глядачі як ніколи цього світлого музичного вечора були щедри ми на оплески. Адже дарували їх митцям, які понад шість десятиріч плідно працюючи на ниві українського музичного мистецтва, здійснюють вагомий внесок у розвиток вітчизняної культури та у справу виховання нових поколінь музикантів.

Юрій і Тетяна Пероганичі