Значення казки

Значення казкиОстаннім часом досить багато людей скаржаться, що наші діти й онуки – начебто «не такі», якими колись, замолоду, були ми. Тобто не так виховані, як нам хотілося б: черстві, неуважні до людей похилого віку, а інколи – грубі, егоїстичні; вміють лише вимагати, нічого не роблячи самотужки… Звісно, не вся наша молодь – така, проте негативні випадки все ж трапляються.

Однак у цьому винні не лише науково-технічний прогрес і бізнес, а й… ми самі. Бо батьки звалили все на плечі школи, а самі – в клопітній роботі, у повсякденних постійних турботах, у «виживанні» – пошуках шляхів виходу з фінансової кризи…

А «темні сили» не дрімають, використовують Інтернет і здійснюють свою руйнівну справу. Жорстокі комп'ютерні «забавки», де зазвичай зовсім ще юним гравцям потрібно поводитися за законами джунглів (плюндрувати, вбивати, проливаючи невинну кров «ворогів» чи просто бідолашних тварин), все частіше й потужніше наступають на підростаюче покоління.

Батьки начебто й задоволені, що малюк уже не капризує, не набридає, не відволікає їх від усіляких дорослих справ, не просить із ним погратися… Але що дивляться ваші діти й онуки? Найстрашніше те, що записи на сайтах і дисках спрямовані не на правильне, шляхетне виховання і розвиток дитини, а на щоденну нав’язливу пропаганду: насильства, брутальності, підступності, заздрощів, лицемірства й брехні (які чомусь тепер називаються хитрощами), підлості, збагачення будь-якою ціною. Неодмінно отримати те, чого жадаєш, ніколи й нікого зовсім не жаліючи, не рахуючись ні з чим, навіть за потреби відбираючи людське життя… Адже зараз найкращий той, у кого найбільше грошей!

На жаль, саме на таку «продукцію» для дітлахів та підлітків нині – найбільший попит. Мовляв, це – модно й круто! Тому бізнес випускає те, що швидко розкуповується. Дарма, що всі ті комп’ютерні «стрілялки» змалечку нівечать людські душі! Але хто вигадав усі ті криваві ігри для нашої малечі?! Хіба не дорослі, поважні дядечки й тітоньки, які нині жаліються одне одному на цинічних і «некерованих» молодиків?!

Втім, якщо добре подумати, можна знайти вихід із цього начебто вже «безнадійного» становища. Правда, потрібно щиро захотіти врятувати наші наступні покоління.

Наприклад, якби деякі батьки знали, скількох проблем із дітьми можна уникнути, розповідаючи їм… казки. Неймовірно? А ви спробуйте! Не треба увесь час сваритися, повчати, виховувати, читати лекції чи карати. Просто придумайте цікаву, чарівну казку. Адже це – зовсім нескладно, якщо по-справжньому захотіти!

Саме казка допоможе ранньому розвитку вашого малюка, зніме стрес у школяра. А придумана разом (дитиною та дорослим), вона немало розповість вам про те, що зараз – на душі у сина чи донечки. І найголовніше – допоможе перекинути місток справжньої довіри, розуміння і дружби між повсякденним «нудним» світом дорослих і сяючим, дивовижно безжурним життям дітлахів. Ви станете тоді справжнім чарівником, якого діти самі захочуть слухати і слухати…

Звісно, гарні казки можна знайти і в книжках. З красивими, дотепними малюнками. Це – також вихід! Якщо ви не в змозі придбати їх у крамниці – теж не біда, бо майже всі ці чудові книжки є у бібліотеках. Пригодницькі, пізнавальні, романтичні, героїчні… Не полінуйтеся – підіть туди з дитиною і відкрийте для неї цей неповторний світ!

Людмила ШУТЬКО

Малюнок Марини СКОРОБАГАТЬКО