Школярі довели, що багато знають про рідне місто!

Чернігівська бібліотека імені Олександра Довженка просто фонтанує цікавими ідеями. Різноманітні конкурси, вікторини, виставки, творчі зустрічі та презентації тут відбуваються щотижня. Причому все це робиться не для «галочки», а дійсно від душі. Тому діти щоразу приходять сюди з великим задоволенням!

Днями тут влаштували чудове змагання між юними ерудитами школи № 10. Змагалися дві дружні, кмітливі та обдаровані команди – «Легенда» та «Чернігів – the best!». П’ятикласники з «Легенди» всі одягнули вишиванки, прийшли в піднесеному настрої з групою підтримки, яка палко вболівала за своїх друзів і не раз виручала їх у непростих ситуаціях, вправно заробляючи додаткові бали. Такі красиві й розумні дітлахи – просто замилуєшся!

Однак і їхні приятелі-суперники з шостого класу, які не менш прагнули перемогти, продемонстрували найрізноманітніші таланти: складали вірші, майстерно малювали, жартували, а головне – блискуче відповідали на дуже непрості запитання, присвячені історії, архітектурі, культурі та сьогоденню рідного міста.

Це мене вразило найбільше, бо, відверто кажучи, не на всі питання я, дорослий чоловік, одразу знаходив правильні, точні відповіді. А змагання ж проходило в форматі популярного колись на телебаченні «Брейн-рингу», тобто часу на обдумування в учасників практично не було. Якщо не знаєш, то, зрозуміло, й не пригадаєш нічого путнього, а отже, підведеш команду.

Проте, як не дивно, на більшість складних запитань малеча відповідала миттєво, наче насіння лущила! Знають і наші пам’ятки архітектури, і легенди про Мотрю й Мазепу та «відьмака»-полковника. Зворушливо співали гімн України, приклавши маленькі долоньки до серця (з цього й почалося свято).

А далі були гімн Чернігова (переконаний, що навіть дорослі мешканці міста навряд чи знають його слова та мелодію); привітання команд, де потрібно було дотепно й оригінально розповісти про себе, власні уподобання та хобі; змагання на кращий поетичний експромт про улюблене місто; цікаві розповіді про видатних земляків – письменників, художників, скульпторів, музикантів, композиторів, науковців, археологів, полководців, меценатів, першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка…

Неймовірно, правда?! Нагадую, що змагалися учні п’ятого та шостого класів, а не випускники національного університету. Тож вимогливому журі, котре очолював президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник і журналіст Сергій Дзюба, було ой як нелегко! Втім, наприкінці цього захоплюючого, яскравого свята-змагання він все ж назвав переможців – із мінімальною перевагою (лише на один бал) успіх святкували наполегливі п’ятикласники з «Легенди». Вони й отримали головний приз – безкоштовний сертифікат на відвідування боулінг-клубу «Світлофор». Але одразу ж запросили на гру в боулінг команду шостого класу.

Учасники свята – обидві команди – отримали ошатні книжки дитячої письменниці Людмили Шутько, яка також була в журі. Школярі подякували своєму педагогу-організатору Олені Новик та ведучій дивовижної імпрези – Ганні Маджузі, заступнику директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи.

Віднині свято «Я – патріот свого міста!» стане традиційним. Власне, саме так, по-моєму, й варто виховувати дітей, щоб їм було по-справжньому цікаво і захотілося самим записатися до бібліотеки.

 Сергій КВІТНИЦЬКИЙ