Фестиваль музики Вікторії Польової: концепція і старт

Протягом 2016 року Дім МК стане головним організатором Фестивалю музики Вікторії Польової — видатної української композиторки, чия творчість упродовж останніх 20 років широко представлена у світі. У новому проекті Вікторія Польова максимально реалізовує ідею міждисциплінарних зв’язків і мовою музики та мовою перфомансу передає філософські ідеї, пов’язані з колами людського життя, краси, природи світу тощо. Кожен твір, виконаний в програмі, має метафоричну назву і в одній концертній програмі складається окреме уявлення про розвиток світу.

Ось як характеризує концепцію проекту Вікторія Польова: «Мені завжди хотілося, щоб концерт був зануренням в глибоке переживання, що змінює людину. Ще… аби моя музика звучала не окремими одиничними сплесками, а об’єднувалася у великі структури, цикли. Цей фестиваль — серія з 7-ми концертів, об’єднані ідеєю мандрів свідомості в пошуках єдності.

Образ Сімурга — птаха птаства — обрано не випадково. Сімург — це багатозначний символ, поліморф — істота, яка об’єднує в собі різні природи. Тому його часто зображують у вигляді лева з пташиною головою, з хвостом дракона, з жіночими грудьми. В інших культурах він має такі імена, як: Сенмурв, Сімаргл тощо.

Птах Сімург в давньоіранських міфах — крилата духовна сутність, священний птах-звір, який перебуває на гілках Дерева життя, спускається до людства задля допомоги, зцілення або пророцтв.

В авестійській традиції Сімургові належить особлива роль у будову всесвіту: коли він випурхує зі Світового древа, насіння життя від помахів його величезних крил розсипаються і падають разом із дощем, запліднюючи землю.

Фарід ад Дін Аттар в XIII столітті підносить його до символу або образу божественності. Це викладено в „Мантік аль Тайр“ („Бесіди птахів“): десь далеко мешкає цар птахів Сімург, занурює в центрі Китаю чудове перо; і птиці, яким втомилися від розбрату й війни, вирішують відшукати перо Сімурга, аби віднайти мир в собі і довкола себе.

Спочатку деякі птахи виявляють легкодухість: соловей тішиться своєю любов’ю до троянди; папуга заворожений власною красою, заради якої він повинен жити в клітці; куріпка не може розлучитися зі своїми пагорбами, чапля — з болотами, а сова — з руїнами. Врешті-решт вони все ж збираються у сміливу подорож; долають сім долин чи морів; назва передостаннього з них „Запаморочення“, останнього — „Знищення“. Багато прочан дезертують, інші гинуть при перельоті. Тридцять із них, досягли, завдяки своїй праці, очищення, й нарешті знаходять гору Сімурга. Коли ж вони її побачили, то зрозуміли, що вони і є „Сімургом“ і що „Сімург“ — це кожен із птахів, і всі вони разом також „Сімург“ („Сімург“ співзвучно з перським si morgh, що означає „тридцять птахів“).

Сім садів-долин, які повинні перетнути птахи, пов’язані з сімома станами, які людина, згідно з вченням суфіїв, повинна подолати в собі для пізнання справжньої природи Бога. Кінцівка поеми також пов’язана з суфійським ученням: Бог, згідно з суфізмом, існує не у вигляді якоїсь зовнішньої субстанції або окремо від Всесвіту, а відбивається в сукупності всього існуючого.

7 концертів фестивалю — це 7 садів Сімурга.

1. „Сад земних насолод“

2. „Сад каменів“

3. „Сад голосів“

4. „Сад книг“

5. „Сад запаморочення“

6. „Сад печалі“

7. „Сад“

Я запрошую вас до мандрівки за пером Сімурга. Цей фестиваль триватиме протягом року й складатися з 7-ми концертів, що відображатимуть 7 садів на особистому шляху».

Перший концерт фестивалю «Сад земних насолод» відбудеться 5 березня в Домі освіти та культури «Майстер Клас». Початок о 17.00

Вартість квитків — 100 грн. Телефон для бронювання місць — 044 594 10 63.