У Нідерландах з успіхом пройшли Дні Українського кіно

12933044_1118329041550782_8838646108065942188_n

За підтримки Державного агентства України з питань кіно напередодні референдуму в Амстердамі відбувся кіноогляд.

Відкрила фестиваль стрічка «Одинадцятий» від класика української та світової авангардної документалістики Дзиги Вертова. Показ відреставрованого фільму відбувся в супроводі живого саундтреку у виконанні композитора Антона Байбакова та піаністки Софії Тури.

До програми також увійшов документальний хіт «Російський дятел» Чада Ґрасії, фільм-володар Ґран-прі за найкращу документальну роботу на фестивалі Санденс, номінований на «Оскар». На фестивалі Ukraine of Film: Way to Freedom фільм глядачам представив Федір Александрович разом з продюсером Мариною Орєховою.

Фестиваль закривав номінант на премію «Оскар» – «Зима у вогні». Представили фільм Євген Афінієвський, який спеціально прилетів на церемонію закриття з Лос-Анджелеса, продюсер Галина Садомцева та один із операторів Олекій Кашпур.

Покази проходили у Pathe Tuschinski, одному із головних кінотеатрів, що розташувався у легендарній історичній будівлі.

Дні українського кіно в Голландії відбулися за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства закордонних справ України. Генеральний партнер проекту – Фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Організатори заходу: «Артхаус Трафік» та Фонд Brand New Ukraine.

IMG_4319_s IMG_4546_s