День Університету «Україна» в Маріїнському парку

13305139_995671877148666_8674612858623495358_oМожна з упевненістю сказати, що травень – один із найулюбленіших місяців українців. Окрім того, що душа ладна співати, щодня милуючись зеленими деревами та різнобарвними квітами, так ще й стільки пам’ятних та святкових днів! От і Університет «Україна» не зрадив добрій традиції та провів своє, спільне для всеукраїнської спільноти «УУ-шників», свято – гала-концерт ХІІІ Фестивалю студентської творчості «Університетське літо – 2016». Та ще й з незнаним досі розмахом – у самому серці Києва!

21 травня 2016 року довкола сцени літньої естради «Мушля» у Маріїнському парку (вул. Грушевького, 5) було не проштовхнутися: безліч усміхнених людей різного віку з задоволенням проводили тут свій вихідний день. А завдяки тому, що своєрідним дрес-кодом заходу стало вбрання з елементами національної вишивки чи символіки, було відчуття, ніби всі присутні – члени однієї великої української університетської родини.

Приймальна комісія посеред парку

Цього року на заході працювала виїзна Приймальна комісія Університету «Україна».  Усі охочі мали змогу детальніше дізнатися про умови навчання та необхідну для вступу інформацію з перших вуст – від самих студентів та викладачів. Абітурієнти отримали неймовірний заряд позитиву, взявши участь у «Профорієнтаційній станційній грі «Шлях до професії». Для зацікавлення майбутніх студентів кожний інститут підготував  цікаві досліди, вікторини, майстер-класи:

  • Інститут соціальних технологій запропонував майстер-клас «Здоровий хребет»  з лікувального масажу та веселу розминку;
  • «Сам собі кухар» від Інженерно-технологічного інституту неземними ароматами зібрав усіх, хто зголоднів, навіть із найвіддаленіших куточків парку;
  • у «Криміналістичній лабораторії» за допомогою фахівців з Інституту права та суспільних відносин кожен охочий зміг відчути себе справжнім детективом, знімаючи відбитки пальців;
  • до «Рекламного креативу» Інституту економіки та менеджменту без бою вкрай важко було пробитися – спробувавши цукерки, учасники мали продумати рекламну кампанію для їх ефективного продажу;
  • «Юний роботехнік» від Інституту  комп’ютерних технологій надовго прикував до себе увагу не лише хлопців, а й багатьох дівчат;
  • «Розумний дім своїми руками» ‒ ще один майстер-клас, який запропонував Інститут комп’ютерних технологій, вразив новизною ідей;
  • Інститут філології та масових комунікацій примусив трохи замислитися перед тим, як дати відповіді на запитання «Студентської інтелектуальної краєзнавчої вікторини «Мій рідний край, моя земля»;
  • для майстер-класу з «Креативного дизайну» від Інженерно-технологічного інституту необхідно було долучити фантазію та створити дизайн на запропоновану тему;
  • а задля вірної відповіді на запитання «Ботанічної вікторини «Угадай квітку» від Факультету біомедичних технологій довелося перебрати усі назви рослин, які довелося пізнати за життя.

Художня виставка

Фестивальна виставка порадувала своєю різноплановістю: тут були і малюнки, і фото, і вироби декоративно-прикладного мистецтва, авторами яких були не лише студенти з територіально відокремлених структурних підрозділів, а й викладачі Університету «Україна». Неможливо було не помітити, що майже всі роботи були про наш дім, нашу рідну землю – Україну. Це свідчить про те, що студенти люблять та шанують країну, у якій живуть, помічають її особливу красу та намагаються поділитися її частинкою з усіма довкола.

Володимир ЯРОВИЙ (Дубенська філія) привіз до Києва вражаючу кількість вишитих хрестиком картин. На кожній були зображені символи, які асоціюються з нашою Батьківщиною: лелеки у гнізді («Є лелеки – будуть діти»), червоні маки з колоссям пшениці («Оберіг пшеничного лану»), Тризуб («Невмируща воля мого народу»), соняшники («Героям Крут, моїм ровесникам, присвячую»), голуби («Голуб білий, голуб миру, повернись на Україну!») та багато-багато квітів («Намалюю квіти, намалюю…», «Наступність поколінь», «Ганнусині оченята»). З першого погляду на ці картини перехоплювало подих, адже майже фізично відчувалися любов, ніжність та щирість, із якими автор вишивав кожен хрестик.

Студентка Білоцерківського інституту економіки та управління Дар’я РОМАНЕНКО, неодноразова учасниця і дипломант міських та інститутських фотоконкурсів, привезла фоторепортаж «Храми України». Хоч у нашій країні є тисячі храмів, але кожен з них по-своєму унікальний. Учасниця вдало змогла зафіксувати особливість кожного з них. Споглядаючи світлини, можна було відчути подих історії, всю велич та святість цих споруд.

Мар’яна ДЖЕРДЖ з Івано-Франківської філії представила знімки природи, такі живі та яскраві, що виникало єдине бажання: набрати повні груди чистого гірського повітря та з усіх сил закричати так голосно, щоб ще довго чути відлуння.

А от студентка Луцького інституту розвитку людини Марія ЧЕМЕС у своєму фоторепортажі «І все-то те, вся країна, Повита красою…» зібрала Україну з абсолютно звичайних, на перший погляд, шматочків: частина будівлі, квіточка, травинка, павучок, дерево. Але саме завдяки таким світлинам і розумієш, що краса нас оточує з усіх сторін, головне – вміти хоч на хвилину зупинитися та роздивитися її.

Безкінечно довго можна було роздивлятися всі ці витвори мистецтва, отримуючи неймовірну естетичну насолоду. Але наше «Університетське літо» – це не лише художня виставка, а ще й свято пісні та танцю.

Гала-концерт

Фестиваль «Університетське літо» – це традиційний щорічний огляд-конкурс художньої самодіяльності та творчості студентів.

Метою фестивалю є виявлення й підтримка талановитої студентської молоді, надання їм можливості реалізації власного творчого потенціалу, сприяння популяризації кращих зразків українського сучасного мистецтва, виховання патріотизму та формування духовності молодого покоління українців.

На початку фестивалю виконанням українських народних пісень учасників привітав симфонічний оркестр Балету Академічного ансамблю пісні і танцю України Державної прикордонної служби України, начальник ансамблю Заслужений працівник культури України, полковник Василь Неграй. Неможливо було не усміхнутися чи пройти повз, не пританцьовуючи.

Під звуки оркестрової версії «Як тебе не любити, Києве мій!» ведучі фестивалю розпочали урочисту церемонію відкриття.

Учасників та гостей зі сцени привітав Президент Університету «Україна», Заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Петро ТАЛАНЧУК.

Окрім обдарованих студентів, на свято Університету «Україна» завітали друзі та гості:

  • Заслужена артистка України, доцент Університету «Україна» Світлана МИРВОДА;
  • лауреатка Національної премії «Благодійна Україна», маґістрантка Університету «Україна», поетеса Оксана РАДУШИНСЬКА;
  • чемпіонка України, срібна призерка Чемпіонату Світу зі спортивних танців на візках, член паралімпійської збірної України зі спортивних танців на візках, багаторазова чемпіонка України, майстер спорту міжнародного класу, переможець Національної премії «Гордість країни», володарська Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття», випускниця Університету «Україна» Олена ЧИНКА;
  • письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, лауреат Міжнародної україно-німецької премії ім. Олеся Гончара, президент Київської обласної організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Геннадій ГОРОВИЙ;
  • письменниця, журналістка, член Національної спілки журналістів України, випускниця Університету «Україна» Світлана ПАТРА;
  • гурт бандуристів «Шпилясті кобзарі»;
  • народний фольклорний козацький ансамбль «Горлиця»;
  • народний ансамбль естрадно-спортивного танцю «Стелз»;
  • Балет Академічного ансамблю пісні й танцю України Державної прикордонної служби України;
  • суперфіналіст телепроекту «Х-фактор» Кирило КАПЛУНОВСЬКИЙ;
  • студенти «Молодої Січі» Ірпінського економічного коледжу.

Учасники фестивалю хоч і хвилювалися, але виступали як справжні професіонали, віддаючи всі сили своїм номерам. Пісні, танці, декламації віршів – хто б міг подумати, що один університет може зібрати стільки талановитих студентів? Глядачі були у захваті та залюбки підспівували знайомим хітам і пританцьовували під запальну музику.

Декілька слів наостанок

Оксана РАДУШИНСЬКА:

Неймовірно приємно бути сьогодні ось на цій сцені у когорті таких яскравих талантів України: маленької «України» – університету і великої України – нашої держави. Мені надзвичайно поталанило бути частинкою оцієї великої родини. А ще поталанило бути частиною журналістської родини, частиною письменницької родини. І, чим я неймовірно пишаюся, частиною отієї родини, отієї сили, яка зараз, цієї миті на Сході України захищає наш із вами спокій. Як волонтер, як поетеса за рік я побувала 15 разів разом зі своїми колегами, зі своїми батьками у зоні АТО. Надбала неймовірну кількість отих людей-світлячків, рідних, воїнів. Для когось рідних, і для всіх нас – рідних.

Владислава БАБКЕВИЧ, учасниця народного ансамблю естрадно-спортивного танцю «Стелз»:

Я побувала на багатьох конкурсах та фестивалях, і з упевненістю можу сказати, що сьогоднішній гала-концерт був організований на вищому рівні! Упевнені ведучі, які не давали публіці засумувати та підтримували артистів! Та сама публіка просто чудова. Через бурхливі овації наприкінці виступу не хотілося йти зі сцени, хотілося ще й ще танцювати! Загалом, я рада, що взяла участь у такому святі!

Дар’я МЕДОВНИК, учасниця народного ансамблю естрадно-спортивного танцю «Стелз»:

 ‒ Гала-концерт був дуже видовищний, сповнений дійсно талановитими учасниками та патріотичним настроєм! Найбільш вразили виконавці з інвалідністю. Як чудово, що університет дає такий шанс для самореалізації людям з обмеженими можливостями!

Вікторія БІЛОНОГ, абітурієнтка:

  Завдяки цьому фестивалю я змогла на власні очі побачити, як саме мені навчатиметься в «Україні». Переконанана, що з такими веселими, активними та талановитими студентами у вас не засумуєш, та й кожного дня з нетерпінням на заняття бігтимеш. Приємно вразили терпіння та докладність пояснень представників інститутів щодо вступу. А на гала-концерті я чудово відпочила та отримала величезний заряд позитиву.

Максим ШЕЛУДЬКО, киянин:

 ‒ Дуже сподобався ваш захід! Було і весело, і смачно, і цікаво. Яскраві кольори, щирі усмішки та багато пісень і танців – такою молоддю неможливо не захоплюватися. Якщо надумаю отримувати другу вищу освіту, то обов’язково прийду саме до вашого університету.

Хоч свято і скінчилося, але всі учасники ще довго будуть переживати ці незабутні емоції. Усім присутнім на фестивалі хотілося б побажати, щоб кожен їхній день був таким же яскравим, жвавим та незабутнім, як і «Університетське літо – 2016». 

Більше фото: https://www.facebook.com/zhinka.ukrainka

Тетяна ВОЛИНЕЦЬ,
фото Вікторії ХАЛАЄВСЬКОЇ, 
студентський Медіа-центр Університету «Україна»