«Коронація слова» знову нагородила переможців​

16 червня на урочистій церемонії оголошені імена переможців цьогорічної «Коронації слова».

У номінації «романи» першу премію здобула Тетяна Пахомова за рукопис «Я, ти і наш мальований і немальований Бог», друге місце зайняла Юлія Кубай, третє у Сергія Батурина. Найкращими сценаристами визнали Михайла Шворака (ІІ премія) та Миколу Терещенка (ІІІ премія). За драматургію відзначені Оксана Драчковська, Володимир Купянський та Олег Миколайчук (перша, друга і третя премії, відповідно).

За пісенну лірику перше місце віддали Оксані Самарі, друге – Дарині Гладун, третє – Ірині Шушняк-Федоришин.

В окремі номінації журі винесло дитячу літературу. За прозові твори для дітей відзначені Володимир Читай, Василь Тибель, Мія Марченко та Олена Крижановська. За кіносценарії до дитячих фільмів – Олександр Есаулов і Лана Ра. Лауреатами у галузі дитячої драматургії стали
Анастасія Нікуліна й Ольга Байбак.

З-поміж авторів, що пишуть пісенну лірику для дітей, обрали Людмилу Живолуп, Сергія Сірого і Володимира Даника. Людмила Живолуп перемогла ще у одній номінації – «Віршовані твори для дітей». Окрім неї, у цій номінації нагородили також Любов Мащенко та Олександра Зубченка.

Спеціальними відзнаками заохотили Ксенію Циганчук, Богдана Маркуся, Марину Смагіну, Інну Немировану, Катрусяку Кулик, Ярослава Дегтярьова, Раїсу Плотникову, Йосипа Струцюка, Андрія Цінцірука, Мар’яну Нейметі, Василя Тибеля, Вікторіяю Коваль, Ольгу Мігель, Вікторію Ярош, Василя Кухаря, Оксану Артеменко й Марину Артеменко, Валентину Семеняк, Богдана Мельничука, Юрія Гармаша, Наталку Поклад, Степанію Білик, Маріяю Курінну, Самару Оксану, Ігоря Астапенка і Ольгу Товстоног.

Також під час урочистої церемонії відбулося вручення літературної відзнаки “Золотий письменник України”*. Її отримали Тимур Литовченко, Сергій Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корній, Ганна Чубач, Сергій Ухачевський та Алла Сєрова.​

litakcent.com