Американська телеакадемія нагородить творців фільму «Зима у вогні»

23 серпня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться вручення спеціальної нагороди Американської телеакадемії (The Television Academy Honors) українським творцям документальної картини «Зима у вогні».

Американська Телеакадемія, засновник щорічної телепремії США «Еммі», нагородила документальну кінострічку про Майдан «Зима у вогні», зняту в копродукції України, США і Великобританії, спеціальним призом The Television Academy Honors.

На початку червня в Лос-Анджелесі приз Телеакадемії був вручений представникам американської групи. 23 серпня режисер кінострічки разом з представниками посольства США передадуть Кришталевий глобус українським творцям картини.

The Television Academy Honors є спеціальною нагородою для кіно- і телетворів не тільки культурної, а й соціально-суспільної значущості, які, на думку телеакадеміків, «надихають, допомагають зрозуміти і мотивують до змін». У різні роки лауреатами нагороди стали: ток-шоу «Шоу Опри Вінфрі», серіали «Відділ новин», «C.S.I: Місце злочину» і багато інших.

На врученні призу Академії в Лос-Анджелесі режисер картини Євген Афінеєвський сказав: «Це нагорода не тільки команді, яка створила фільм, але й всій Україні, яка все ще бореться, оскільки Майдан – це лише етап на шляху до свободи. Люди, які вийшли на вулиці, подолали його в силу своєї єдності, рішучості та патріотизму. В Україні стало очевидним, що реальною владою в державі є народ. І я хотів би підкреслити, що ця нагорода –  загальне визнання їхньої позиції».

Нагадуємо, кінохроніка Майдану «Зима у вогні» – найбільш успішний документальний проект України, який став призером ряду міжнародних фестивалів, і номінантом на премію «Оскар» та «Еммі» у 2016 році. Картина унікальна не тільки обсягом зібраного матеріалу, масштабністю хронології, а й унікальною методикою створення, що об'єднала зусилля аматорів і професіоналів. На сьогоднішній день в мережі Netflix її подивилося більше 6 млн глядачів з усього світу.

У церемонії вручення візьмуть участь:

Українські та американські творці картини:

  • Євген Афінеєвський, Олексій Кашпур, Ліна Клебанова, Галина Садомцева та ін.
  • Посольство США - Аташе з питань культури – Шарі Бістрянські
  • Представник Департаменту культури КМДА – Діана Попова
  • Міністр культури України – Євген Нищук
  • Голова Держкіно України – Пилип Іллєнко
  • DI laboratory "Компанія Кінотур" – Володимир Голушков
  • Асоціація кінопродюсерів України – Дмитро Колесник
  • Laboratory LEDOYEN – Олег Кульчицький

Адреса: «Український дім», Європейська площа, Український кризовий медіа-центр, Хрещатик, 2

Початок об 11:00.