Творча зустріч з Оленою Швець-Васіною

29.08.16 Тв.вечір О (55)СЛАВА БОГУ ЗА ВСЕ!

Благодійна творча зустріч з поетесою і композитором, культорганізатором територіального центру ветеранів

Оленою Швець-Васіною 29.08.16 р.

Наприкінці любимого літа ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради завжди радо чекають на зустріч з культорганізатором терцентру, поетесою і композитором, музичним керівником ансамблю ветеранів «Горобинка» у зв’язку з її днем народження. Ось коротко про її творчі здобутки:

Олена Іванівна Швець-Васіна народилася 27.08.1950 р. у Запорізькій області. За фа­хом – фізик (закінчила фізичний факультет Дніпропетровського державного університету), за професією – журналіст міжнарод­ного часопису «Бористен» і культорганізатор Шевченківського територіального центру соціального обслуговування ветеранів м. Дніпра, за призначенням – лірик.

Член Міжрегіональної спілки письменників України (МСПУ), Конгресу літераторів України (КЛУ). Автор п’яти збірок пое­зій: «Ромашек серебряный звон», «Лети крізь час, лети!», «Пор­трети Серця», «Поетичні кванти», «На свет Любви». Співавтор багатьох літературних видань, серед них – збірки «Воїнам Світ­ла» для бійців – воїнів АТО (м. Мукачеве, благодійний фонд ВІТА ДОЛЬЧЕ, 2015) та «Поетична топоніміка. Поезія та проза про міста і села України» (м. Хмельницький, 2015).

Член секції дитячої та юнацької літератури «Джерело» при Національній спілці письменників України Дніпропетровської області. Член журі конкурсів дитячої поезії, у тому числі – що­річного Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Чарівна книжка». Член редколегії міжнародного літературного альмана­ху «Форум», оргкомітету міжнародного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах» (Дніпропетровськ, 2011; 2013).

Закінчила Дніпропетровську дитячу музичну школу № 6 по класу фортепіано. Композитор, автор і виконавець пісень, член Асоціації композиторів Дніпропетровського відділення На­ціональної Всеукраїнської музичної спілки (НВМС), дипломант­ка регіональних конкурсів вокальної музики «Натхненний дует Придніпров’я» та Пленумів «Композитори – дітям і юнацтву».

Її вірші покладені на музику композиторами Придніпров’я; а за сценарієм Олени композитор Валентина Фалькова – Відмін­ник культури України, член Асоціації композиторів НВМС – на­писала музику і зробила постановку музичного спектаклю «Му­зичний бал» для авторського дитячого музичного театру «Надія» при ДДМШ № 3 і Будинку вчених м. Дніпропетровська (2010).

О.І. Швець-Васіна – одна з жінок, які були репрезентовані у всеукраїнському імідж-календарі «Обличчя Дніпропетровщи­ни 2008 року».

Лауреат літературних премій ім. О. Гончара міжнародного часопису «Бористен» (2009), ім. В. Сосюри (МСПУ, 2011), Між­народного фестивалю літературних альманахів «Рідкісний птах» (Дніпропетровськ, 2013), міжнародного літературно-музичного фестивалю «Зірка Різдва» (Запоріжжя, 2016), фіналіст міжна­родного конкурсу «Корнійчуковська премія» (Одеса, 2016).

Та головними здобутками іменинниця вважає пошану і любов оточуючих за дванадцять років беззмінної, відчайдушної і щиросердної роботи з ветеранами. Про це говорила, вітаючи, директор терцентру Н.В.Біневська, яка підкреслила незамінність і професійність О.І.Швець-Васіної в підготовці і проведенні багаточисленних культурних заходів в терцентрі (двічі на тиждень – понеділок і середа – та в інші дні) і сильний характер культорганізатора, яка опісля трагедій протягом року в її житті продовжує нести власний хрест і не скорилася негодам.

Іменинниця показала присутнім відеозапис її творчого вечора 27.08.2008 року в старому приміщенні територіального центру на вул. Панікахи, 75. З екрану лунали вірші, пісні іменинниці у виконанні автора. Олену Іванівну вітали власними віршами поетеси Світлана Поливода, Ніна Євгеньєва, а також незабутній Віктор Невський (Ковриженко) – супутник життя Олени; композитор Валентина Фалькова заспівала власні пісні «Я б могла розповісти вам» та «Балерина» на вірші іменинниці, а в дуеті з Оленою – її пісню «Квітковий вальс» на вірші Олесі Мудрак; ансамбль «Горобинка» (ще в першому складі) виконав пісню О.Швець-Васіної на вірші В.Невського «Морська елегія»…

Присутні, затамував подих, дивились відеозапис 2008 року і раділи, що знову бачать живими своїх друзів-ветеранів – поета, блокадника і підводника Віктора Невського (Ковриженка), піхотинця Олександра Шустера, партизанку Софію Шекіну, солістів ансамблю «Горобинка» Адама Синицького і Марію Назаренко та інших…

А потім іменинницю вечора щиро і палко привітали представники суспільної ради ветеранів Тамара Бобко, Олександр Попов та Олександр Янковський. Поетичні вітання для О.Швець-Васіної пролунали з вуст Голови Дніпропетровської обласної організації КЛУ, знаної поетеси Людмили Некрасовської, члена КЛУ і багаторічного друга терцентру Світлани Поливоди, а також молодого поета Максима Чуркова.

Олена Іванівна Швець-Васіна живе за принципом «Слава Богу за все – за скорботу і радість», рятується сама від негараздів і рятує оточуючих нескінченною спрагою до Творчості і Любові в об’ємному значенні цього слова:

Малюю
Музичним Пензлем Поезії
пейзажі Розуму,
портрети Серця,
натюрморти Душі,
симфоджазові картини Тіла.
І кожна нота, буква, фарба
тріпоче вогником вагання –
чи певно вимальовую
потоки світла, звуків, пахощів
короткочасного Життя
в захопленні Любові
серед Степу безмежності?

Тож з роси і води Вам, справжня Жінка і творча особистість!

Людмила Діденко,
член суспільної ради ветеранів територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради

29.08.16 Тв.вечір О (55) 29.08.16 Тв.вечір О (47)

29.08.16 Тв.вечір О (42)

29.08.16 Тв.вечір О (31)

29.08.16 Тв.вечір О (22)

29.08.16 Тв.вечір О (15)