Галина Корицька: З Україною в серці!

Я живу з Україною в серці… Її радощами і болями, її втратами, і великою материнською любов*ю. Про це й пишу в своїх віршах. Провідна тема віршів – любов. Всеперемагаюча, всерозуміюча, всепрощаюча безмежна любов, що не гордиться, не заздрить, не провокує, – а любить. Любить навколишній світ, сонце, землю, людей. Любить рідних, що поруч і що вже відійшли у вічність. Найбільша любов – наші діти. Вони наша радість і щастя, надія і наше майбутнє… І невимовний біль, коли втрачаємо найдорожче…

Свого часу я втратила сина… Як ніхто, розумію і біль, і розпач батьків, що втрачають дітей в цій війні.. З кожним із них крається і моє, зболене втратою, серце. Довгий час не писала нічого… Не було ні слів, ні сліз, щоб виплакати своє горе.

А тут – Майдан, війна... Стільки горя і сліз!!! Плаче вся Україна… А «Плине кача по Тисині» – рвала мені серце… І – пішли вірші… Ділилася своїм горем, як могла, з іншими зболеними серцями, бо відчувала їх біль в своєму. «Свідоцтво», «Роси…», «Розвесняється», «Юріїв день», «Вітчизни рать…» та інші вірші – болючі, патріотичні читались і читались мною слухачам, що збирали чимало людей під час проведення Благодійної Акції на допомогу воїнам АТО, яка від початку війни відбувалася в центрі нашого міста що п*ятниці на Проскурівській. Організатори – поетеса, письменниця, телерадіоведуча, журналістка і волонтер Оксана Радушинська зі своєю «Мистецькою сотнею» та співак, волонтер Віктор Шайда. Продовж двогодинної акції, як жартувала сама Оксана Петрівна, вимінювалось, образно кажучи, мистецтво на патрони – співали, грали, танцювали, читали вірші талановиті, небайдужі до нашого сьогодення творчі люди – співаки, музиканти, поети, танцювальні, вокальні колективи, що гуртувались навколо «Мистецької сотні», даруючи людям творчу насолоду. Так збиралися кошти на допомогу воїнам АТО, які вкидали у скриньки перехожі, що на де який час ставали нашими слухачами і глядачами. За зібрані кошти волонтери купували і передавали нашим воїнам на схід найнеобхідніше.

Також приймала участь у благодійних концертах, зокрема в Хмельницькій обласній філармонії, де за ініціативи оркестру Головного Управління поліції у Хмельницькій області відбувся концерт «За Україну, за її волю», як подячність воїнам, що воюють на сході нашої країни, в зустрічах у школах та інших навчальних закладах міста. Разом з членами нашого осередку проводила творчі літературні зустрічі в бібліотеках міста і області. Приймала активну участь у проведенні міського літературного фестивалю «Слово єднає», який вже й минулого року виходив за межі обласного. Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» на чолі з головою – поетом, членом Національної Спілки журналістів України, археологом, науковцем Володимиром Захар'євим – є активним літературно- творчим ядром, що гуртує в єдиний міцний колектив талановитих, творчих людей, що вносять вагомий вклад в літературу, культуру рідного краю, члени якого є авторами багатьох збірок поезій і прози, як окремих авторських, так і спільних альманахів. Живемо активним громадським життям міста і області. Зокрема Хмельницький ОО ВТС КЛУ – активний співорганізатор цьогорічного міського літературного фестивалю «Слово єднає», програма якого розрахована на весь фестивальний тиждень (19 – 24 вересня) та присвячений Дню нашого міста.

Ми – поети, письменники, літератори – тонко відчуваємо і пропускаємо через серце все, що відбувається в нашій країні. Усе нам дуже болить!!! Та твердо знаємо, що все, що ми робимо, – ми робимо заради нашої України і нашої великої перемоги.

 

Незалежність твоя, Україно!

Синє небо, колосся озимих…
На флагшток – і хвилююча мить!..
Прапор твій, дорога Україно,
Понад світом усім майорить!

А під ним згуртувалися люди -
Гідна слава твоя вікова.
І сьогодні, і завжди так буде,
Незалежна країно моя.

Слава й мужність тобі озоветься.
Щоб співали в садах солов*ї -
В двадцять п*ять зашнуровуєш берці,
Щоб стояти міцніш на  землі.

Сильні духом від роду до роду,
Вірні клятві своїй до кінця,
Незалежність твою і свободу
Захищають хоробрі серця.

Дай же, Боже, відстояти й нині,
Залишаючись завжди в строю,
Рідну неньку свою – Україну,
Незалежність твою і мою!