Слово Просвіти №41. Анонс.

13 жовтня-день виходу 41 числа "Слова Просвіти". "Сила нескорених"- першу шпальту присвячуємо захисникам України всіх часів-козацтву, УПА, тим українцям, що нині воюють на Сході. Всі війни проти України - це війни з національною ідентичністю українського етносу. Нині в суспільство вкинуто дискусію про помайданну ідентичність громадян і держави. З критикою позиції Тараса Возняка виступає Володимир Ференц - "Україна-Укропія?" Віталій Портніков та Олександр Пономарів в розділі "Гаряча тема", або Бути українцем.
Нарис академіка Качкана про просвітянина професора Володимира Боцюрка, інші дописи просвітян про те,що робить "Просвіта" сьогодні. Українські музеї та заповідники-чи існують зв"язки з педагогами-істориками?

Іван Драч - на порозі свого 80-річчя. Людина, без якої не уявляєш поезії і кіно 60-их. Замість ювілейних медів-розвідка Віталія Абліцова про невідоме широкому загалові американське видання Поета "Світильники саду" в англійських перекладах, літературний портрет поета пера нью-йоркського літературознавця Кьюніца: "Обличчя вченого чи місіонера". Бо хто і що б не говорив про Драча, він -один з кращих поетів світу (думка Флоріана Неуважного).
Жінка надзвичайного характеру і її доля на перехрестях історії - нарис Богдана Савака про Іванну Блажкевич, 130-річчя від дня народження якої відзначили земляки села Денисова. Мистецтвознавча розвідка Богдана Гориня про посмертну виставку й двотомний альбом Володимира Патика: "Одержимий красою".
Завжди самобутній Андрій Топачевський і його "Покрова:відгомін дива"-про давню історичну сув'язь сакрального феномена Богородиці з Україною.
Протягом кількох місяців (23 подачі) ми друкували "Літературні денники" Петро Сорока "Жбан, розкручений назад", а сьогодні дякуємо йому за творчу співпрацю і чекаємо його на шпальтах тижневика в інших жанрах. 
Режисер Виталий Малахов: "Франко відкрив мені цілий пласт української культури" та репортаж про ХІІІ Міжнародний фестиваль монодрам "Марія"присвячений Марії Заньковецькій, - в рубриці "Театр". Фоторепортаж Ореста Білінчука-Портяка "Стежками фільму "Анничка" - дебют молодого журналіста і автора.
Наш тижневик цікавий не білялітературними чи іншими скандалами, а інформацйно-аналітичними публікаціями та іменами письменників, мовознавців, митців, істориків та інших хороших і талановитих людей. Долучайтеся! Покрова-найкращий час для цього. З Покровою будьте здорові! 

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"