«Культура і життя» №49. Анонс

26 листопада біля Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" у Києві відбувся меморіальний захід пам’яті. Про цю подію повідомляє прес-служба Міністерство культури України.

«1933: "І ЧОГО ВИ ЩЕ ЖИВІ?» Книга з такою трагічною назвою побачила світ напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів у Видавництво "Кліо". Зібрання усних історій ще живих свідків національної катастрофи підготували в Інститут історії України НАН України; наукова редакція – історика Станіслав Кульчицький.

Про книгу розповідає Георгій Григорович Лук'янчук у однойменній статті.
«До Дня Гідності та Свободи в Міжнародний конгрес-центр «Український дім» презентували мультимедійну мандрівну виставку «Відважні: Наші Герої», присвячену 100-річчю Української революції», повідомляє міністерство культури. Про це та інше читайте у рубриці «Актуально».

Рубрика «Кримські нотатки» цього тижня, сповнена музики і танцю. Адже Lenura Khalilova, культуролог, викладач у статті «Гордість нації: кримськотатарський танець» розповідає про нетипову кримськотатарську хореографію. АLina Holub повідомляє, що у Кримський Дім почала функціонувати Національна кримськотатарська музична школа-студія "Макам"

Рубрика «Фотокраїна» Roman Ratushnyy, як завжди цікава. Цього разу її автор спілкувався із доктором філологічних наук, старшою науковою співробітницею відділу слов’янських літератур Лесею Станіславівною Генералюк. Про внучатого небожа Тараса Григоровича Шевченка, Григорія Шевченка, який був майстром фотографії читайте у цій рубриці.

«Хоч розчарування в результатах Революції Гідності фіксується в багатьох середовищах, все ж, процес іде у правильному напрямку, слабшими не стаємо – це факт», переконаний Сергій Лащенко. «Формування нації. Як використати «пожвавлення кровообігу»? у рубриці «Ідентичність».

Чергове число Журнал "Українська культура" анонсує головний редактор Юрій Сорока у рубриці «Інформаційний простір».

«Поезія лікує», переконана Олеся Сінчук, поетеса, вокалістка з якою у рубриці «Цікаві зустрічі» спілкувалась Єлизавета Красніченко. Про IV Фестиваль витончених мистецтв «АМПЛУА», який «промчав» регіонами України, розповідає Tatiana Shchastina, сценарист, продюсер, актриса, член Національної спілки театральних діячів України.

«Словом і зброєю виборюють кращу долю» два поети, два патріоти Крісман Наталія і Лесюк Роман. Спілкувалась із ними Тетяна Череп-Пероганич у традиційній рубриці «Мистецька родина».

«Свідок трагічних подій на Майдані, народна артистка України Євгенія Басалаєва присвятила масштабний проект Дню Гідності та Свободи. Мисткиня продовжує свій унікальний задум, який включає фестиваль мистецтв «Діалоги культур» у рамках міжнародного циклу концертів «Елітні вечори камерної музики». З нагоди Дня гідності та Свободи відбувся тридцять третій концерт «Хорал безсмертя», на якому побувала музикознавець Вікторія Муратова.
Про презентації фільмів «Жива» Тараса Химича, «Гіркі жнива» Джорджа Менделюка та «Окрадена земля» Юрія Лугового знайдете у рубриці «Кіно». Короткий огляд підготували Єлизавета Тарасова та Оксана Бруско.
Про те, як пройшов ХVI Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів та цирку «Театральний форум 2016» розповідає Лариса Самійленко у рубриці «Театр».

У новому органному залі Харківської обласної філармонії відбувся перший концерт. А «Харківський національний академічний театр опери і балету імені М. Лисенка разом із недержавним театром «Прекрасні квіти», який відомий не лише в Україні, але й у країнах Європи та Латинської Америки, реалізували незвичайний і цікавий проект – виставу «365». Зріз культурних подій Харкова підготував Vlad Subota у рубриці «Слобожанщина».

Ім’я Ніла Хасевича добре знане на Волині (та ще, можливо, на Галичині), втім, майже невідоме в Україні. Для популяризації творчості видатного митця – наприкінці листопада на його батьківщині проведено Всеукраїнський форум та пленер». Про цю подію розповідає Sergey Bahin у «Післямові». Таким є завтрашній номер газети "Культура і життя". Читайте і передплачуйте нашу газету (індекс - 60969). До завершення передплатної кампанії на 2017 рік залишається дуже мало часу. Поспішайте!

Євген Букет,
головний редактор газети "Культура і життя"