У шостому числі "Слова Просвіти" потужне тематичне мотто :2017 має стати роком ухвалення Закону "Про державу мову".
Тож публікації Галина Пагутяк "Про фантазії Міносвіти інтегрувати українську літературу у світову", "Гаряча тема" із листами до влади про невідкладність прийняття мовного закону та оцінкою запропонованих законопроектів від Тарас Марусик (громадська коаліція "Україні -закон про державну мову"), Львівського суспільно-культурного товариства "Гуцульщина", (200 підписів), Звернення асоціації вчителів української мови та літератури , Порівняльна таблиця мовно-освітнього розділу в усіх трьох законопроектах від Ірина Фаріон та заключна, четверта публікація Дмитро Пилипчук "Про дозу дьогтю в бочці меду" надзвичайно актуальні сьогодні і потребують серйозного прочитання.
Не толерувати-декларувати, а знати стан українського слова на тлі гібридної війни. Дмитро Пилипчук дав нам -для усвідомлення майже надзвичайного становища мови, всю можливу інформацію. Сьогодні її має знати кожен українець,але ... для декого і це "важко читати"-- чи то люди нічого не читають довшого, ніж пост у мережі, чи вважають, що все можливе вже зробили і тепер виступають у ролі спостерігачів.
"Пряма мова"- зміст моїх за- питань до Микола Голомша -теми, які сьогодні активно обговорюються в суспільстві. "Людей треба слухати і чути" - переконаний очільник політичної партії "Патріот". Після цього інтерв'ю у мене з'явився намір " знімати " з людських вуст "Думку-шумку" ( таку рубрику на обл. радіо у Дніпрі вели мої колеги Наталя Старюк та Taisa Kovalchuk, звісно ж, я не буду її запозичати)-- і просити юристів, політиків, військових, письменників, вчених і т.д. -- коментувати їх на шпальтах тижневика. Було б добре, аби "народний прокурор" Микола Голомша також погодився робити це постійно.
Дмитро Дроздовський пише про новий роман Олега Романчука в розділі Про-читання.
Тільки в "Слові Просвіти"прихильники творчості О.Олеся знайдуть статтю про його передсмертне листування, надіслану з Праги Олегом Павлівим. (Листи зберіг і передав нашому авторові Микола Мушинка).
Читачі "Слова Просвіти" схвально відгукнулися про цьогорічну публіцистичну публікацію Катерини Мотрич, а ось і новинка від неї, --як завжди, своєрідно і несподівано: "ДНК варвара". Тепер Катерина Мотрич - наш письменник "Далі буде"у лютневих числах "СП".
Маргарита Довгань подає "Шпитальні нотатки", а Сидір Кіраль'- пошанування Святославу Караванському на сороковини.
Завдяки Петру Шкраб"юку і прекрасному містечку Отинія ми згадали свою давню улюблену рубрику "Малі міста України". Принагідно прошу Вас, дорогі друзі, колеги: пишіть нам про свої улюблені - не міста, а саме -- МІСТЕЧКА , додавайте старі й нові світлини (в ел.вигляді), розповідайте, чиї імена і які моменти вітчизняної історії пов'язані з ними. І все це - на шпальтах "Слова Просвіти". Нагадаю, що ще за ЛеонідаКучми була прийнята державна програма "Малі міста.." Здається, її ніхто не виконав. Думаю, що малі міста й містечка ще не втратили своєї самобутності. Пишімо про них!
Сьогодні в "Абетці відомих імен" Тамара Яценко, її інтерв'ю Едуардові Овчаренкові - цікаве, в чомусь несподіване.
"Журавлик" із Кам'янець-Подільська літав в Іспанію - про це пише керівник дитячого колективу Іван Нетеча.
Долучайтеся до творення газети - емейл редакції slovo_prosvity@ukr.net
Будьмо разом!
Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"