Книга поетів із Чернігова – серед найкращих у Сербії!

 Відоме видавництво «Арка», одне з найпопулярніших у Сербії, святкує нині своє 25-ліття. І саме на ювілей тут урочисто відзначили найкращі книги року. Взагалі, свої міжнародні літературні премії «Арка» традиційно вручає щороку талановитим письменникам із різних країн, книжки яких надруковані в Сербії й отримали значний резонанс. Отож кожного року вручається лише кілька таких почесних нагород. 

У 2017-му лауреатами «Арки» стали поети з України – Тетяна та Сергій Дзюби. Їхня ошатна, чудова книжка «На острові, далекому, мов сльози Єви» сербською та українською мовами побачила світ у видавництві «Арка» торік. Вірші знаних українців блискуче переклав видатний сербський письменник, академік Рісто Василевскі. А цікаву, проникливу передмову до книги написав відомий поет, перекладач, головний редактор популярної газети «Књижевне новине» (сербської літературної газети), доктор філологічних наук, професор Мічо Цв’єтіч.

До речі, поезії Тетяни і Сергія вже не раз успішно друкувалися в Сербії, зокрема в газеті «Књижевне новине», престижному журналі «Златна греда» й інших виданнях. Також книгу українців було представлено на Белградському та Франкфуртському книжкових ярмарках, де щороку збираються мільйони відвідувачів; на міжнародних поетичних фестивалях у Смедерево і Баутцені – в Сербії та Німеччині.

Коментуючи закордонне визнання, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба наголосив: «Головне, що в Сербії нагородили українців. Адже таким чином відбувається популяризація нашої сучасної літератури, і ми маємо змогу розповідати правду світові про свою Батьківщину. Це – дуже важливо, особливо зараз».

Олег Гончаренко