НСПУ – разом з Євромайданом!

nspu

2 грудня відбулося позачергове засідання Секретаріату НСПУ. На пропозицію голови НСПУ Віктора Баранова  на ньому було розглянуто питання позиції письменницької громадськості щодо подій на столичному Євромайдані та їх резонансу в українському суспільстві. Прийнято Заяву НСПУ та звернення НСПУ до громадськості, письменницьких осередків, ухвалено конкретні дії керівного органу письменницької Спілки в найближчі дні.

Зокрема, зауважено, що Національна спілка письменників України залишається вірною своїм принципам: бути з народом України в його боротьбі за утвердження демократії та правди в суспільстві. Письменники давно і безповоротно зорієнтовані на європейські гуманітарні цінності, що підтвердили своєю творчістю та багаторічним втіленням міжнаціональних творчих проектів. Вони рішуче засуджують нелюдські методи кривавої розправи з протестувальниками на столичному Євромайдані, погромне вторгнення бійців спецпідрозділів у приміщення НСПУ на вул. Банкова, 2, що сталося в ніч з 30 листопада на 1 грудня, побиття в ньому беззахисних письменників та громадських  активістів і вимагають від керівництва МВС покарання винуватців цієї «зачистки».

Секретаріат НСПУ підтверджує свою готовність співпрацювати з усіма політичними силами, громадськими об’єднаннями, рухами, установами, молодіжними організаціями, представниками української еліти в напрямку пошуку мирного вирішення усіх проблем, що постали перед Україною на шляху до Європи. Для цього, наприклад, письменники готові надати своє приміщення на вул. Банкова, 2  для роботи у ньому постійно діючого медіа-центру «Порозуміння суспільства», а також інших мирних гуманітарних акцій.

Секретаріат НСПУ закликає усі обласні і територіальні письменницькі осередки, усіх письменників висловити своє ставлення до подій, пов’язаних з євроінтеграційними процесами, що відбуваються в нашій країні, використовуючи інформаційні джерела НСПУ, а також місцеві ЗМІ, сприяти порозумінню в суспільстві.

http://ualit.org/