Моноспектакль за оповіданням Володимира Даниленка

У Центрі Леся Курбаса пройшов передпрем’єрний показ містичного моноспектаклю за оповіданням Володимира Даниленка «Малюнок на замерзлому вікні». В основу спектаклю покладено  історію дівчинки, батька якої вбив коханець її матері, після чого її життя перетворюється на хворобливу реальність.  До дівчинки навідується вбитий батько, якого вона любить і не може змиритися з його смертю. Вона не може пережити, що вбивця стає її вітчимом, від якого мати збирається народжувати дитину. Протест дівчинки носить інтимний характер, тому весь спектакль складається з дитячих  спостережень, рефлексій і несподіваних одкровень.   

Роль героїні у спектаклі зіграла актриса театру «Перетворення» Олена Мотовилова. Режисер – Володимир Завальнюк.

– Найцікавіші естетичні пошуки сьогодні відбуваються не в сучасній українській поезії чи романістиці, а в малій прозі, де в лаконічній формі сфокусовано основні духовні проблеми людини нашого часу, – вважає Володимир Завальнюк.

У найближчих планах режисера – постановка моноспектаклів за оповіданням Василя Портяка «Гуцульський рік» та оповіданням кримськотатарського прозаїка Ервіна Умерова «Самотність», в якому через життя собаки показано історію депортації кримських татар.

Прєм’єра моноспектаклю за оповіданням Володимира Даниленка «Малюнок на замерзлому вікні» відбудеться у вересні цього року.

Наталя Ткачук