Антоніна Спірідончева (народилась 11 січня 1982 року в Києві) – українська письменниця (поетеса, прозаїк).
Біографія
Народилась і виросла у м. Києві. Закінчила українську гімназію (1999), творче агентство «Юн-прес» (1999), здобула юридичну (2004) та фінансово-економічну (2009) освіту. Працювала в різних державних структурах та приватних компаніях.
Перші літературні та журналістські спроби публікувались у гімназійній газеті. На початку двотисячних з’явились перші публікації віршів і прози в періодичних виданнях. З 2007 року активно публікується в інтернеті (вірші, проза, статті). У 2009 році вийшла дебютна поетична книжка «Весна-поетеса». Стає активним учасником Київської молодіжної літературної студії «Перехрестя» та Літературного клубу «Київ ПОЕТажний», бере участь у численних музично-літературних акціях, літературних читаннях. Твори публікуються в “паперовій” періодиці, літературних часописах, поетичних антологіях, звучать на радіо.
На даний час Антоніна Спірідончева є авторкою шести поетичних і прозових книг.
Книги
Перша книжка «Весна-поетеса» (2009) була відмічена дипломом “Дебют молодого автора” книжкового ярмарку “Медвін-2009”. У збірку ввійшли переважно ранні поезії.
«Бізнес-провокація» (2011) – друга книжка автора. Роман написано російською мовою. Це стьоб над командами директорів, піаром та журналістикою.
«Малолітка» (2012) – книга про дівчат, які стають дорослими (і не тільки). Це збірка оповідань, об’єднаних молодіжною (дівчачою) проблематикою і зібраних під однією обкладинкою.
«Книжка на ніч» (2014) – збірка поезій, в яку ввійшли Галерея жіночих портретів, Діалоги про самотність та інші тематичні розділи.
«Вістря голосу» (2014) – збірка поезій, в якій тематично зібрані твори з присмаком гостроти, непримиримості і бунтарства.
«Афродита. Жіноча еротична поезія. Античні міфи у сучасній обробц»” (2016) – збірка віршів і поем про богиню краси і кохання Афродиту для дорослої аудиторії.
Вагомі публікації творів у антологіях і колективних виданнях
Повість "Снідоносці" (написана у співавторстві з Ніною Дьяченко) в Альманаху сучасної української літератури "Нова проза", № 2, 2006 р.
Добірка поезій у поетичному збірнику «Пензлі різнобарв» (2012) в колективному виданні Літературного клубу «Київ ПОЕТажний», що презентує творчість учасників клубу.
Добірка поезій у поетичному збірнику «Вілаг почуттів» (2012), до якого увійшли поетичні твори близько 300 сучасних українських авторів.
Оповідання «Таксист» в літературному журналі «Дніпро», №1, 2013 р.
Добірка поезій у Ювілейному альманаху «Перша тисяча кроків» (2013) Київської молодіжної літературної студії «Перехрестя», випущеному до 10-ліття студії.
Добірка еротичних творів на сайті «Дотик словом», який створює архів еротичної інтимної української лірики, 2014 р.
Поема «Руда Кобилиця» (із циклу про амазонок) на сайті «Буквоїд», 2015 р.
Добірка поезій в альманаху Всеукраїнського фестивалю любовної лірики та авторської пісні про кохання «Мовою серця», 2016 р.
Інші твори неодноразово публікувались в журналах «Однокласник», «Дніпро», «Стіна», «Люблю+Слово», газетах «Літературна Україна», «Література і життя», «Літературний Крим», «UАргумент», поетичних збірниках Літературного клубу «Київ ПОЕТажний» та Міжнародного поетичного фестивалю «Інтереальність», звучали в програмах українського радіо «Кольоровий світ», «Майдан поезії», «Творчий ринг», «Ранок на радіо "Культура"» та ін.
Рецензії
Рецензії на книги Антоніни Спірідончевої публікували газети «Літературна Україна», «Література і життя», книжкові сайти «Друг читача», «Барабука», мистецький портал «Жінка-Українка», суспільно-політичне інтернет-видання «Фраза.ua».
Антоніна Спірідончева також сама пише рецензії на книги, в яких є тема амазонства.
Участь у літературних проектах
«Амазонські читання» - спільний проект Антоніни Спірідончевої та Валентини Захабури, який полягає в низці проведених музично-поетичних виступів, під час яких читалися твори на тему амазонок, амазонства та античності.
«Музи без музчин» - бешкетницька дівчача програма, яку представляють Антоніна Спірідончева, Марина Єщенко та Валентина Захабура. Полягає в низці проведених літературних виступів, під час яких читаються бешкетницькі, гумористичні та «емансиповані» твори. «Музи без мужчин» презентувалися у Львові (Форум видавців-2016), Києві, Херсоні та Миколаєві (на запрошення Безкоштовних курсів української мови).
«Книгині: Найкращі письменниці України». Проект започаткований видавництвом «Самміт-книга і покликаний привернути увагу до жіночої літературної творчості. У проекті задіяні 12 молодих письменниць, відібраних експертами з літератури, іміджу та краси. В рамках проекту відбулась письменницька фотосесія в інтер’єрах київських літературних музеїв, друк настінного календаря, проводяться фотовиставки, поєднані з презентаціями книжок учасниць.
Виступи та презентації
Починаючи з 2009 року Антоніна Спірідончева неодноразово проводила поетичні виступи, презентації книжок та автограф-сесії на книжкових ярмарках «Медвін – Книжковий світ», «Книжковий арсенал», Львівському форумі видавців, виставках «Київська весна», «Книжкові контракти», фестивалях «Гогольфест», «Літературна країна мрій», «Українські Передзвони», «Sevama fest», «Відкриті небеса», «Інтереальність», в багатьох літературних музеях і бібліотеках, регіональних книжкових форумах та фестивалях, презентації та зустрічі з читачами в книжкових магазинах тощо.