Територія щастя - перша книжкова толока у Червонограді (фото, відео)

Про те, що «Червоноград читає», а саме таку назву мала перша книжкова толока у місті, тепер знають усі, хто мав можливість взяти участь у заході.

Організатори – ГО «Книжкова толока» (директор Любов Хомчак), Червоноградська міська централізована бібліотечна система (директор Надія Покотило). Співорганізатори -  Червоноградська міська рада і відділ культури за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Усіх присутніх на толоці привітала заступник міського голови – Наталія Турко.

Не обійшлося і без спонсорської допомоги людей, яким небайдужа українські культура та духовність.

Головні учасники – автори книжок, видавці і читачі. Їх того дня в парку культури та відпочинку було не мало.

«Це свято книги з легкої руки Люби Хомчак продовжує переможну ходу всією Україною! Активно долучилися й східні терени! А в Червонограді толока вдалася. А яка толока без "Українського пріоритету"?!», – говорить відомий український письменник, видавець Володимир Шовкошитний.

«Головне, навіть не так свято, а те, що книжки на цьому святі розкуповувалися, викликали у жителів та гостей міста читацький інтерес», - відмічає й сама Любов Хомчак, яка також весь день провела біля розкладки з книгами.

Враженнями на своїх сторінках у соцмережах вже після книжкової толоки  ділилися письменники.

«У Червонограді в мене з'явився наймолодший читач. Навіть не думала, що так буває - підійшла жіночка і сказала, що хоче придбати книжку для онука. Запитую, скільки ж малому, і чую у відповідь: - Учора народився!!! Отак і підписала книжку: «Моєму наймолодшому читачеві»», - розповіла Любов Відута.

«Червоноград - місто читачів! Ніжно і з вдячністю обіймаю організаторів першого книжкового свята у місті. Ви прекрасні!  - написала Наталка Ліщинська.

«Щиро дякую за запрошення від імені письменниць Львівського жіночого літературного клубу! А також за чудову організацію і за несподівано теплу і щасливу назву «Територія щастя»»,- прокоментувала світлини в своєму життєписі Ніка Нікалео.

Організатори заходу подбали про те, щоб на книжковій толоці було чим зайнятися і дорослим і малим. Приміром, засновник української  ГО «Вікімедіа України» Юрій Пероганич вчив червоноградців створювати статті до Вікіпедії, а  його п’ятирічного синочка Богдана місцева майстриня вчила розмальовувати квітами дерев’яні магнітики. До речі, містечко майстрів,  вразило різномаїттям талантів. Чого тут тільки не було! Свої роботи представили Галина Миньок – вишивальниця  шовковими стрічками, Ірина Пархоменко – лялька-мотанка, Ніна Безпята – валяні речі, Галина Шумило-Товста - яворівська іграшка. Взяли також участь у толоці Ольга Береза з Нового Роздолу – талановита вишивальниця, майстриня-хусткарка та художниця Наталія Бороденко з Рівненщини.

На всіх локаціях, де відбувалися зустрічі з письменниками (до Червонограду приїхали Іван Гентош, Люба Долик, Марія Пак, Тетяна Череп-Пероганич, Анна Хома, Ніка Нікалео, Леся Кічура, Марічка Васько, Оксана Думанська, Катерина Немира, Олександр Зімба, Наталі Тріщ, Ліліана Косановська, Оксана Маїк, Люба Пікас, Ольга Береза, Оксана Лозова, Олександр Свєтогоров, Марі́я Чума́рна, Оксана Карнага, Павло Бондаренко (Правий), Василь Габор, Дмитро Білий були привітні, активні, допитливі слухачі.

Не сумно було впродовж всього дня й на святковій сцені, де читали вірші,  розігрували лотерею. Господарювали тут творчі, ерудовані, натхненні ведучі Руслана Федюк, Віра Олеш та Богдан Бовшик. Пісні дарували тріо «Наталена», Роман Климко, Ліля Лаврів та багато інших виконавців.

Настрій, зустрічі, знайомства, книжкові новинки, автографи, враження, спілкування, фотосесії, дитячий простір – все це було на книжковій толоці у Червонограді.

А закінчилося свято красивим славнем у виконанні соснівського дуету "Вишиванка" на слова поетеси Віри Олеш, музика Ігоря Байора:

Вся Україна читає!                   
Книга хороша – то сад!            
Вже ТолокУ зустрічає               
Над Бугом Червоноград!         
Книгою доброю й Словом          
Творимо мир і красу!             
Земле моя українська,                 
Книгу тобі я несу!

Книжкова толока в Червонограді ще довго буде в серцях тих, хто до неї серцями пригорнувся. Недарма прощаючись, митці говорили один одному  -  «До зустрічі на толоці в 2019 році».

                                                 

Тетяна Череп-Пероганич

Фото надані організаторами

Більше фото: drive.google.com
та facebook.com/