Сонячна книжечка

Галина Жубіль,
м. Дрогобич

Народження книжки – це завжди свято. А якщо вона ще й для дітей – то свято подвійне, адже її читатимуть і діти, і дорослі. "Вишиванка для сонечка" – особлива книжка, бо створена майже сімома десятками українських авторів із різних куточків світу! Ще однією її особливістю є те, що складається з кількох розділів, у яких є твори для дітей різного віку. Це так зручно і так гарно, коли дитя росте разом зі своєю улюбленою книжкою... І читає книжку разом із молодшими та старшими братчиками і сестричками. Отже, це сімейна книга!

Звісно, що окрасою кожної дитячої книжечки є ілюстрації. «Вишиванці для сонечка» дуже пощастило. Ілюстраторові Еллі Гринько особлива подяка за надзвичайно добрі, барвисті й дуже симпатичні малюнки до кожного твору!

Тішить і жанрове розмаїття цього збірничка. Є тут і казки, і віршики, і загадки, і забавлянки, і дражнилки, і лічилки, і скоромовки, і віршовані абетки.

Тож велике спасибі упорядникові Е.Заржицькій, художникові Е.Гринько, усім авторам, котрі вишивали для сонечка, за цю книжку, що стала справжнім святом для української дітвори.

Українська дітвора охоче вивчатиме абетку, дякуючи цікавим творам Н.Звягінцевої, В.Попелюшки, Л.Сердунич, О.Швець-Васіної, а з казки С.Талан малюки дізнаються про силу дружби. Зацікавить читачів і казки І.Калинця про незабудку та О.Рєпіної про маленьке оленятко. Про дружбу Ярилка з Місяцем – прочитають у неймовірній казці Л.Ніцой. Про те, як перетворити похмурий день і настрій на веселий та кольоровий навчить черепашка Маргарита з казки А.Хромової.

Неможливо оминути дивакувату казочку О.Думанської про те, як доля звела двох принцес. А про їдальню Снігової баби дізнаються з твору Е. Заржицької.

Розмаїття казкових тем дуже тішить. Вони є не лише цікавими, а й дуже повчальними.

Не залишать байдужими дітвору скоромовки та дражнилки Л.Відути, загадки Н.Малетич, Г.Осадко,Р.Росіцького. Вірші Т.Череп-Пероганич малята будуть просто співати, бо це ж колискові! Переконана, що віршований котячо-мишачо-песико-вовчий світ І.Січовика розважить і зачарує.

Важко виокремити чиїсь твори, бо все написано з великою любов’ю до дітей.

Наостанок зазначу, що видавництву «Талант», яке видало друком цю книгу поталанило. Бо «Вишиванка для сонечка» просто приречена успіх у широкого кола читачів.