200 річчю від Дня народження Клари Шуман присвячується

«Одного разу я повірила, що в мене є талант до творчості, але мені довелося розлучитися з цією ідеєю. Жінка не повинна бажати бути композитором – у жінок ніколи не було такої можливості. Чи можна було очікувати, що я стану однією єдиною, тією самою?…», – писала одна з найвидатніших піаністок доби романтизму, перша виконавиця творів Йоганнеса Брамса, композитор і педагог Клара Жозефіна Вік Шуман. А з 1840 року — дружина і перша виконавиця творів Роберта Шумана.

З видатним композитором-романтиком в юності трапився такий випадок. Одного березневого вечора 1828 року восьмирічна піаністка-віртуозка Клара Вік виступала під склепіннями замку Колдіц у Саксонії. Гості були – власне, як і завжди! – в захваті. Прикладали праву руку до серця, зітхали, часом крадькома змахували хустинкою сльозу. Юнак на ім’я Роберт був під таким сильним враженням від гри малої Клари, що просто під час концерту заявив матері: "Мене не цікавить кар’єра юриста, я кидаю університет і йду вчитися грі на фортепіано до батька Клари Вік!"

Послухати тріо доби романтизму, які лунали в родині Косенків за життя Віктора Степановича, можна в Києві, 4 березня 2019 р, о 19:00 в Музеї-квартирі В.С. Косенка.

Вхід за ціною музейного квитка.

Бронювання місць за тел. 044 234 03 14.

Кількість місць обмежена.

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/397699737474611/