«Книга Добра» — міжнародний соціальний проект

8 лютого 2017 року за підтримки Міністра Закордонних Справ України Павла Клімкіна, народного депутата України, письменниці Марії Матіос, Міністерства закордонних справ Естонії, Посольства Естонії в Україні, Міністерства людських ресурсів Угорщини, Посольства Угорщини в Україні, з благословення Кардинала, верховного архієпископа Києво-Галицького Любомира Гузара, стартував Міжнародний соціальний проект "Книга Добра", що є продовженням Міжнародного соціального проекту "Діти за мир у всьому світі"

Проект об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою - відшукати унікальні історії про добро в усіх проявах. Це Книга про Україну, про нас, українців, і про майбутнє, яка містить в собі щире та нерафіноване добро.

На першому етапі проекту діти з усіх регіонів України писали реальні історії про добро та малювали ілюстрації до них. 15 березня  2017 року завершився І-ий етап міжнародного соціального проекту «Книга Добра». На електронну адресу організаторів проекту надійшло більше 3000 надзвичайно цікавих, реальних історій про добрі, мудрі вчинки безкорисливих людей, з чуйним серцем і добрими помислами. Усі історії про творення добра довкола нас написані авторами щиро, з любов’ю та впевненістю: попри непрості виклики 21- го сторіччя, в Україні та світі, Добро завжди на висоті. За умовами проекту - 100 історій, відібраних Редакційною  радою проекту, яку очолює  лауреат Шевченківської премії в галузі літератури Марія Матіос, стали  сюжетами до малюнків про Добро.

Другий етап цього міжнародного соціального проекту зі створення художніх малюнків тривав із  29 березня - 01 червня 2017р. На нашу адресу надійшло близько 40 000 робіт. Нам дуже складно було визначитись у зв’язку із величезною кількістю малюнків та неординарністю оформлення робіт, які надійшли до нас. Редакційна рада старалась підійти до даного питання із відповідальністю та при цьому врахувати усі критерії виготовлення книги. З них редакційною радою  було обрано 100 найкращих ілюстрацій до історій про Добро. Згодом зі 100 історій про добро та 100 ілюстрацій до історій про добро було обрано 50 історій та ілюстрацій, які увійшли у Книгу Добра.

11 червня 2017 року  Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко та Президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою зустрілися та провели  групу із 112 дітей на відпочинок до Угорщини в рамках ініціативи «Книга Добра». В цій групі були переможці проекту «Книга Добра», а також діти українських військових, що брали участь в АТО та діти із сімей ВПО.

07 вересня 2017 року в Центрі української культури у м.Таллінні (Естонія) відбулось виготовлення перших сторінок Книги Добра в рамках міжнародного соціального проекту. Друкують книгу на незвичайному черпаному папері. Його виготовляють з бавовни і трав, зібраних у тих регіонах, звідки надійшли історії про добро. Даний  папір зберігається більше  тисячі років. На кожну сторінку створюється окреме кліше, ретельно виведене каліграфічним почерком. Дерев’яно-шкіряна палітурка книги  зроблена з 150-ти річних колотих дошок та пришитого стародавнім способом за допомогою пергаменту до неї  книжкового блоку.

Заплановано виготовити 100 ексклюзивних примірників «Книги Добра» та 10 000 друкованих примірників. Унікальну "Велику книгу", разом із друкованими копіями, буде презентовано в усіх обласних центрах України, згодом друковані копії буде передано бібліотекам і загальноосвітнім школам. Під час презентації, обиратимуться  найкращі творчі колективи, які в майбутньому матимуть змогу бути в складі української делегації, під час передачі Книги Добра в одну із 50 країн світу.  Насамперед, в бібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великої Британії та  Олександрівську бібліотеку (Єгипет).

9 грудня 2017р. в приміщенні Національно культурного-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» відбулась презентація першого екземпляру унікальної «Книги Добра» за участі  Президента України Петра Порошенка, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, керівника Центру української культури у м.Таллінні (Естонія) Анатолія Лютюка та учасників проекту зі всієї України.

8 серпня 2018р. українська делегація на чолі із Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, за участі 80 дітей із сімей воїнів АТО, учасників, співорганізаторів та меценатів Проекту мала змогу взяти участь у  Генеральній Аудієнції та особисто репрезентувати і передати «Книгу Добра» Його Святості Папі Франциску.

У міжнародний день Добра, 13 листопада 2018р, українська делегація, за участі 65 дітей із сімей воїнів АТО, учасників, співорганізаторів та меценатів Проекту мала змогу особисто вручити Книгу Добра Вселенському Патріархові Варфоломію І.  

10 січня 2019 р. за участі 40 дітей, серед яких учасники І та ІІ етапів проекту Книга Добра, найактивніші учасники ІІІ етапу, діти бійців АТО, ВПО, із малозабезпечених сімей, а також обдаровані діти, організатори проекту та супроводжуючі особи спільно з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним передали Книгу Добра Міністру закордонних справ Литви Лінасу Лінкявічюсу.

11 січня 2019 р. українська делегація мала зустріч із головою парламенту пані Інарою Мурнієце та передала їй Книгу Добра на зберігання у головну книгозбірню Латвії.

13 січня 2019 р. посланці добра спільно із Посольством України в Естонії, Конгресом українців в Естонії та Центром української культури у м.Таллінні за участі голови парламенту Ейкі Нестора передали "Книгу Добра" для національної бібліотеки Естонії.

27 лютого 2019 р. за підтримки Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Посольства України в Румунії, 80 учасників міжнародного соціального проекту "Книга Добра" та організатори проекту взяли участь в аудієнції на запрошення Її Величності, Принцеси Маргарети, Берегині Румунської Корони та передали «Книгу Добра» Її Величності для зберігання в Королівському музею.

Участь у  створенні  «Книги Добра» взяли більше 500 тисяч дітей та дорослих.       200 переможців проекту мали змогу впродовж літа 2017 року відпочити та оздоровитись в Угорщині,  350 дітей із сімей учасників АТО, обдаровані хлопці і дівчата, а також переможці трьох етапів міжнародного соціального проекту «Книга добра» з різних регіонів України в період із 2018-2019 мали змогу бути в складі української делегації та передавати примірник «Книги Добра» в найбільші бібліотеки світу. Унікальний примірник  «Книга Добра» зберігається у бібліотеці Ватикану, Туреччини, Литви, Латвії, Єстонії, Ромунії та України.

“Книга Добра” - це масштабний міжнародний соціальний проект, який мандрує світом.

“Книга Добра” покликана стати джерелом інформації про людяність, щирість та добро у повсякденному житті, вселяти віру у мирне майбутнє, надихати на перемоги у добрих починаннях та показати всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми.

Організатори  проекту:

  • БО «Благодійний Фонд  «Чисті Серцем»
  • Центр української культури у м.Таллінні  (Естонія)
  • Державне самоврядування українців Угорщини

Керівник проекту: Василь Вишиванюк – почесний  консул Угорщини в м. Івано-Франківськ та області

Координатор проекту: Ірина Рабарська – директор БО «Благодійний Фонд  «Чисті Серцем»

Офіційний сайт проекту:  http://knyga-dobra.blogspot.com

Офіційна сторінка проекту у фейсбуці - fb.com/knygadobra

Відео про знакові події проекту «Книга Добра» - https://www.facebook.com/watch/?v=561132837742818

YouTube канал http://www.youtube.com/channel/UCxmx4_TLEDvDyC1n07jd_8g