Що читають і які книги купують в окупованому Донецьку?

Книг у продажу в Донецьку мало, а книгарень практично не лишилося. Про це повідомляється на "Свои.city", передає Depo.Донбас.

Як зазначається, єдиний гідний асортимент виявився на ринку "Маяк" лише в одному великому магазині. Українська література тут теж є, але не скрізь.

У центрі міста вдалося знайти тільки один книжковий магазин - "Ерідан". Всі інші магазини книг і лавки закриті. У "Ерідану" книг і відвідувачів мало, хоча товар коштує дешево. Знайшлися книжки українською - їх продають задарма. Однак попиту практично немає.

На диво, ринок "Маяк" відновився досить швидко. По суті, він є єдиним з місць обласного значення, де можна щось роздобути: техніку, телефони, ноутбуки. Тут як і раніше продаються книги, канцтовари, іграшки та інше. Єдине, що не працює, - це сам універмаг "Маяк".

Якщо пройтися по рядах, стає очевидно - реально задіяні близько 25% території. "Життя кипить" тільки в перших рядах.

Книжкова частина ринку практично не працює. Підручників та освітньої літератури мало, її дійсно потрібно шукати. Хоча, з у форумах "ДНР" батьки пишуть, що купують підручники самостійно. Іграшки та канцтовари - ось лідери продажів на колись легендарного ринку Донецька.

Українська література принципово проходить за нижчою ціною.
30-40 рублів (12-16 грн) за буклет, від 100 до 400 руб. (40-160 грн) за повноцінне видання. "Кобзар" Шевченка стоїть 429 руб. (170 грн). Що стосується решти літератури, то тут найдорожча книга - 2000 руб. (800 грн). Середня ціна - 200 руб. (80 грн).

Багато літератури про Путіна, але її ніхто не купує, як і книги про Донбас. Продавці кажуть, що тиражі нових книг, що завозяться в Донецьк з Росії, зовсім невеликі, а сам ринок занепадає.

Справжнє розмаїття знайшлося на розкладках з літературою, "яка була у використанні" - книг багато і вони дешеві. Класику можна знайти за 50 рублів (20 гривень) і нижче.

Територія ринку "Маяк" підтримується в деякому «живому» стані. Але біля універмагу все руйнується. Старий універмаг закритий, як кажуть донеччани, адміністрації не вдалося знайти охочих торгувати.