Названі лауретати Міжнародної літературної премії «Воїн світла»

%d0%b2%d0%be%d1%97%d0%bd-%d1%81%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%bb%d0%b0-4Відбулося вручення Міжнародної літературної премії «Воїн світла».   За рішенням журі, премією нагороджені Михайло Скобла (Республіка Білорусь) за книжку есе «Саркофаги страху» та Микола Хомич (Україна) за роман «Загадка гробниці». 

Книжка есеїстики блогера та ведучого білоруської служби радіо «Свобода» Михайла Скобли «Саркофаги страху» – це гостра полеміка з білоруським суспільством з приводу недобудованості національного проекту Республіки Білорусь, обережності білорусів у відстоюванні своєї свободи, абсурду в сучасній державній культурній політиці, ігнорування владою видатних постатей білоруської історії та інші постколоніальні явища білоруської дійсності.

%d0%b2%d0%be%d1%97%d0%bd-%d1%81%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%bb%d0%b0-5-1Роман Миколи Хомича «Загадка гробниці» – історичний детектив, у якому молоді, патріотично налаштовані кияни в пошуках останків Ярослава Мудрого вступають у конкурентну боротьбу з Московським патріархатом, який веде підривну діяльність в Україні для знищення української державності та відновлення Російської імперії. Під час розслідування загадок минулого Київської Русі герої роману знімають історичні маски, за якими століттями ховалися  брехня й політичні технології, за допомогою яких Росія тримала український народ у покорі, стримуючи пробудження національної самосвідомості та духовного спротиву колоніалізму.

Міжнародна літературна премія «Воїн світла» відбулася за підтримки воїна батальйону «Азов», народного депутата України Олега Петренка.

Премія заснована опозиційною Спілкою білоруських письменників та Київською організацією Національної спілки письменників України і вручається щороку на день народження героя Небесної Сотні Михайла Жизневського одному білоруському і одному українському письменникам за книжки прози, в яких  відстоюються  свобода, справедливість, гуманізм та загальнолюдські ідеали.

 Катерина Синиця