У бібліотеці вчать, як бути коханою

Наталя Куліш

Іще донедавна багато хто «вирішував» такі делікатні питання, як стосунки між чоловіком і жінкою, ‑ мовчки, закусивши від образи губи, пліткуючи з друзями або й просто занурювався у всі тяжкі гріхи. Сьогодні ми вчимося звертатися до психологів з душевними проблемами, так само як вже давно звикли ходити до стоматолога чи терапевта. Це стає явищем і доброю ознакою, адже люди не байдужі до свого психічного здоров’я, а відтак це добре позначається на здоров’ї суспільства загалом.

А ще останнім часом неабияку популярність мають тематичні психологічні книжки.

2 травня у центральній районній бібліотеці Солом’янки (ЦРБ імені Ф. Достоєвського, вул. Освіти,14а) відбулася зустріч з психологом Олександром Куберським (професійний психолог, сертифікований коуч, автор тренінгів «Мистецтво змінити життя», «Тисяча і один секрет стосунків», «Я – оратор!», «Ораторське мистецтво в корпоративній культурі», письменник), під час якої презентувалася його книжка «Жінка прагне бути коханою» (видавництво «Букс Брайт, Київ, 2019). Друга назва книжки: «Прості поради психолога, як поліпшити стосунки, краще зрозуміти чоловіків, покохати та створити щасливу сім’ю». Погодьтеся, не зайві знання у наш стрімкий час, коли про біль душі немає коли задумуватися.

Книга «Жінка прагне бути коханою» майже на 360 сторінок розбита на розділи із заголовками-питаннями, з якими здебільшого зіштовхувався психолог під час тренінгів. Як от: «Чому небезпечний ідеальний чоловік», «Як застосувати відповідальність», «Чотири пастки для нареченої», «Трішки одружений наречений», «Чоловік і його мама», «Ви довго чекаєте на освічення?», «Магніт, що притягує чоловіків», «Число спроб» і багато-багато інших.

Автор цитує відомих у світі жінок. Як от: Марлен Дітріх: «Будь-який чоловік більше цікавиться тією жінкою, яка цікавиться ним, ніж тією, що має красиві ноги»; Агата Крісті: «Коли чоловік удає закоханого, то намагається бути веселим, галантним, виявляти увагу, а закоханий по-справжньому нагадує вівцю»; Коко Шанель: «Не буває негарних жінок, бувають ліниві». І так у кожному розділі, де кожна читачка знайде свою підказку, що її спонукатиме до дії – шукати свого Єдиного. Книжку варто прочитати, як «незвичайну, смішну, зухвалу й відверту», а прочитавши: «дізнатися, що саме думають чоловіки про жінок; побачити себе під чоловічим кутом зору; дізнатися, як легко і безпечно знайомитися з чоловіками; зрозуміти в чому полягає жіноча гідність і, нарешті, ‑ ви не будете самотніми ніколи!».

Зустріч відбувалася у незвичному форматі – пан Олександр, презентуючи книгу, провів однойменний майстер-клас. Оскільки видання розраховане на жіночу аудиторію, то поспілкуватися з психологом-письменником прийшло чимало зацікавлених читачок із споконвічними жіночими питаннями: «Чи бувають ідеальні чоловіки», «Що робити щоб бути коханою», «Як навчитися і чи варто прощати?», «Чи є перспектива у громадянському шлюбі» тощо. Автор відповідав і давав практичні поради.

Та будь-яка зустріч має здатність закінчуватися, ‑ а книжка в бібліотеці залишається J.

Тож завітайте до бібліотеки на вул. Освіти, 14-А, щоб познайомитися з книжкою Олександра Куберського «Жінка прагне бути коханою».