Ювілейна «Імпреза по-самчиківськи» відбулася

«Імпреза по-самчиківськи» — щорічний мистецький фестиваль, що набув уже Всеукраїнського та міжнародного статусу. Свято було зініційоване у 2014 році директором музею-садиби Богданом Пажимським, письменницею, громадською діячкою, волонтером Оксаною Радушинською та засновниками мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА» Юрієм та Тетяною Пероганичами.

За роки на фестивалі виступило чимало знаних народних артистів та митців не тільки з Хмельниччини, а й з багатьох інших регіонів України. Щороку у Самчиках приймають й новачків — поетів, виконавців, музикатів, мистецтвознавців.

Цьогоріч свято особливе, адже ювілей. Тож і сюрпризів було чимало. Як от п’ятикілограмовий коровай від родини Тетяни Череп-Пероганич та Юрія Пероганича. Смачний торт від працівників Державний історико-культурний заповідник «Самчики», виготовлений Оля Дуб.

А ще традиційні вареники: дбайливо приготовлені місцевими господинями, з сиром, капустою, картоплею та вишнями, ну, і незамінний у спеку узвар.

Враженнями від фестивалю поділилася один із організаторів, постійна ведуча заходу Оксана Радушинська.

— «Імпреза по-самчиківськи — 2019» відбулася! Наш фестиваль, п’ятий рік поспіль організований спільно веб-порталом Жінка-УКРАЇНКА, Державним історико-культурним заповідником «Самчики» та Творчою сотнею «Рух до перемоги», вкотре запросив до гостинних Самчик, щоб поєднати слово, музику, поезію, декоративно-прикладне мистецтво та унікальний колорит українського села. Ми вчергове подарували одні одним і собі нагоду для творчого спілкування та єднання. Ми знову усвідомили, що рухаємося у правильному напрямку.

З року в рік Імпрезу відвідують як постійні учасники творчого дійства, так і новачки, котрі наповнюють цю умовну річку своєю енергією. З року в рік ми стаємо потужнішими, більш творчими і ... ріднішими. Дякую всім, хто став частиною цього дня!

Тетяна Череп-Пероганич, засновник мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА» та ще одна із співорганізаторів «Імпрези».

— У нас сьогодні свято! Шість років тому на запрошення Оксани Радушинської і Богдана Пажимського ми з друзями приїхали у садибу «Самчики» на Хмельниччині і провели тут всі разом першу мистецьку «Імпрезу по-самчиківськи». У зв’язку з непередбачуваними обставинами один рік не зустрічалися. Тож сьогодні збираємося вп’яте співати, читати поезію, жартувати, спілкуватися, єднатися. Учасники стали єдиною родиною за цей час. І то нічого, що на місці одних людей з часом з’являються інші. Це тільки збагачує і доповнює Імпрезу новими талантами. З кожним роком «Імпреза по-самчиківськи» стає іншою, цікавішою, колоритнішою. Цього разу вона якась ніжна, чи що, тепла і солодка! Вітання всім, хто був, є і буде надалі з нами!

Більше фото: starkon.city