Анетта Антоненко отримала одну із найголовніших відзнак серед чотирьох міністерських орденів Франції

Рішення про надання відомій українській видавчині Анетті Антоненко звання Кавалера ордена мистецтв та літератури ухвалив міністр культури Франції Франк Рістер.

Згідно з листом посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, ця відзнака є визнанням особистого внеску української видавчині в популяризацію сучасної французької та франкомовної літератури, зокрема в рамках її діяльності як директорки видавництва, організаторки культурних подій навколо книги та зустрічей з фахівцями в галузі літератури та книговидання.

"Ця відзнака є визнанням вашого особистого внеску у популяризацію сучасної французької та франкомовної літератури, зокрема в рамках вашої діяльності як директора видавництва, організатора культурних подій навколо книги та зустрічей з фахівцями в галузі літератури та книговидання. Вона засвідчує вдячність Франції за вашу відданість справі поширення французької мови та культури", - йдеться у повідомленні.

Торік Орден мистецтв та літератури Франції отримала тодішня заступниця директора з розвитку Українського інституту книги Анастасія Левкова.

"Видавництво Анетти Антоненко" — українське видавництво, засноване 2013 року у Львові Анеттою Антоненко — в минулому співвласник та директор львівського видавництва "Кальварія". Спеціалізується на виданні сучасної української (права та промоція в Україні та світі) і світової літератури, знакових праць сучасних філософів, соціологів та політологів світу.

Орден мистецтв та літератури (L’Ordre des Arts et des Lettres) — відомча нагорода Франції, що перебуває у веденні Міністерства культури Франції. Також використовують інший варіант перекладу назви нагороди: Орден Мистецтв та (витонченої) словесності.

Орден був заснований декретом 1957 року з метою винагороди "осіб, що відзначилися своїми досягненнями в художній або літературній галузі або вкладом, який вони внесли у поширення мистецтва та літератури у Франції і у світі".

Джерело: ТСН