Лариса Недін — автобіографія

Лариса Недін (народилася 1 лютого 1965 року, в м. Овідіополь, Одеської області) – актриса, театральний педагог, письменниця, радіоведуча, лауреат всеукраїнських і міжнародних літературних та мистецьких премій, заслужена артистка України.

Я закохана в цей край на кручах Дністровського лиману, де гарячий вітер, у якому мені вчуваються грецькі запахи, бо тут багато диких маслин, де в кожній бубочці винограду тобі всміхається сонечко, де пахощі лиману, степу і моря. У мене там живе мама, брат, там могила мого батька, мої друзі, однокласники, там виросла моя донечка. А яка різноманітна наша кулінарія, вона також свідчить про смаки народів, які там живуть. І досі уявити свою літню відпустку без відвідин Овідіополя не можу.

У 1988 році закінчила акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. Працювала в театрах Чернівців та Києва. Член Національної спілки театральних діячів України та Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Завідувач редакції розважальних програм Національної радіокомпанії України. Лауреат літературних премій імені: С. Гулака-Артемовського, А. Малишка, М. Старицького. Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії «Тріумф». Викладач Національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Випустила три сольні аудіоальбоми естрадних пісень, диск із духовими творами та компакт-диск із романсами. Знімалася у кінофільмах «Кайдашева сім’я» (1996) та «Декілька історій про кохання» (1994), у музичному фільмі «Пісні Анатолія Горчинського співає Лариса Недін»(1996).

Впродовж професійного життя активно займаюся театральною педагогікою. З 2008 р викладаю у Національному університеті театру кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого дисципліни: майстерність роботи актора з мікрофоном, озвучка і дубляж (авторська програма); основи майстерності теле- радіо ведучого (авторська програма); сценічна мова.

Веду активну концертну діяльність, є постійною ведучою Всеукраїнських конкурсів і фестивалів «Пісенний вернісаж», «Дитячий пісенний вернісаж», «Українська родина», «Веселі канікули осені», «Боромля», «Трускавецька фієста», «Фантазії моря», «Літні тони» та ін.

Понад 20 років була ведучою популярних радіопередач «Від суботи до суботи», «А ми до вас в ранковий час», «І знову зустріч», «Найкращі пісні минулого століття», популярною залишається авторська програма «Вечірній клуб актриси Лариси».

Відгук на передачу «Вечірній клуб актриси Лариси»:

"Люблю Вашу передачу, Ваш срібний голос, який благодатно, умиротворено впливає не лише на мене, а й на багатьох Ваших шанувальників. Тішуся з того, що Бог послав нашому люду таку дивовижну українку з безліччю талантів і чеснот, що Він дає Вам невичерпну енергію встигати напрацьовувати у своєму житті за сотні й сотні жінок. Дякуйте Йому безперестанно, а ми, зі свого боку, молитимось за Вас, мила посестро, за те, щоб Всевишній надихав Вас на нові мистецькі і літературні злети..."

Любов Померанська, м. Черкаси

"Пізнаю Ваш голос, пані Ларисо, з-поміж багатьох інших, що звучать на I і III каналах Національного радіо. Приємний, вражаючий неповторністю тембру і колоритністю звучання, по-одеськи несподіваний і по-київськи милозвучний в пісні, і, особливо, у розмовному жанрі Ви, пані Ларисо, неперевершені. До того ж, тепер маю можливість співставляти Ваш голос з Вашою неповторною і своєрідною зовнішністю, бо зображення Ваше кольорове у мене на столі під склом. Отож, спасибі Вам, пані Ларисо, що Ви є саме така".

Олена Шинкаренко, м. Київ

"Вас не треба особливо афішувати. Досить назвати Ваше ім'я і на лицях людей відразу з'являються щирі посмішки".

Ігор Топоровський, м. Хоростків

"Дякую сердечно за чудові, неповторні радіопередачі, Вам, а також Вашим асистентам! Молодці! Ви - справжні професіонали! Так тримати! Ларисо Миколаївно, Вас дуже люблять, поважають, шанують селяни, адже вони знають, коли Ваш голос лунає з радіоприймача, то це значить, що передача цікава, захоплююча! Одним словом, Ви майстер радіоефіру, а ще неповторна співачка, непересічна актриса, багатогранна поетеса. Дуже приємно, що на Національному радіо працюють справжні талановиті, добрі люди, щирі і сердечні!"

 Володимир Бондар,  . Вереміївка, Черкаська обл.

У моєму творчому доробку дві поетичні книжки: «Світ, приречений на гріховність» і «Душі моєї оркестри». Маю також шість збірок дитячої поезії. У 2006 році видала прозову книжку «Дощ змиває всі сліди». В цю книжку ввійшли спогади моєї бабусі Гані, котра пережила жахіття Голодомору. Коли я ще була школяркою, вона розповідала мені деякі історії про Одещину, яку теж голод зачепив. Але вона завжди мене застерігала: «Лорочко, ти ж дивись, нікому не кажи, бо за це багато людей у Сибір відправляли». Я дуже довго носила ці історії, і в якийсь момент все це вихлюпнула на папір.

На написання казочок, дитячих віршиків і пісень мене надихала моя донечка. Зараз чекаю, коли час і доля подарує мені можливість видати книжку, яка називатиметься рядком з одного з моїх віршів: «У сонцесяйність завтрашнього дня». Так називався мій творчий літературний вечір. У цю книжку увійдуть мої нові вірші, пісні для дорослих із нотами. Я співпрацюю з багатьма композиторами. Вінничанка Ольга Янушкевич створила духовний цикл (9 пісень) на мої вірші. Вона видала і книжку, і диск.

Віршована казка «Хвалькуватий горобець» увійшла до: «Книжка для додаткового читання. 1 клас.» Серія «Нова українська школа», вид-во «Грамота», Київ (2018). Упорядники Н. Богданець-Білоскаленко, С. Романюк. За програмою Міністерства освіти і науки України.

Вірші, казки ввійшли до: «У барвистому віночку»  хрестоматія-посібник українських фольклорних і авторських творів для роботи з дітьми у навчальних закладах для студентів, викладачів і вихователів. Упорядник Н. Богданець-Білоскаленко, Київ (2012). За програмою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Поезія увійшла до Антології «Українські поети 1921 століття. Книга про батька.» Київ, видавництво «Криниця», 2013. За Державною програмою.