Перша презентація повісті Тетяни Цой

11 січня 2020 року відбулася перша публічна презентація повісті Тетяни Цой «Мені байдуже, що люди скажуть», випущена в друк видавництвом «Білка» (Київ) за підтримки Групи компаній «ФОКСТРОТ» та Геннадія Виходцева. 

Книга побачила світ у грудні 2019 року, а вже на початку 2020 року у центральному офісі ГКФ Тетяна Цой презентувала повість у колективі своїх колег. Саме співробітники ГКФ стали першими читачами початкових глав повісті на шпальтах електронного корпоративного видання Управляючої компанії ГКФ.

Привітати колеги зібралися близько півсотні співробітників, які знають Тетяну Цой як корпоративного секретаря ГК «Фокстрот». Модератором першої зустрічі авторки зі своїми читачами стала прес-секретар ГКФ Алевтина Белецька. Вона розповіла учасникам презентації, як Тетяна Цой публікувалася під псевдонімом Лариса Галай на шпальтах електронного корпоративного видання Управляючої компанії ГКФ «ЛУК – люди Управляючої компанії». А коли стало відоме справжнє ім’я авторки, почула від своїх колег пораду: «Треба видаватися!».
 

На знак подяки, перші примірники Тетяна Цой подарувала співзасновникам ГКФ Геннадію Виходцеву та Валерію Маковецькому, а перші автографи поставила на обкладинках для своїх колег під час першої презентації. Для них же авторка зачитала найцікавіші уривки з повісті. Оскільки твір має автобіографічний характер, а за жанром визначений авторкою як історико-біографічна повість, то історію життя та кохання жінок трьох поколінь ХХ століття Тетяна супроводила світлинами з сімейного альбому. Гості побачили, як могли би виглядати в житті персонажі повісті – сільська вчителька Люся, допитливе дівчисько Орися, її мудра бабуся-дворянка Капітаниха тощо.
 

– Ця повість – про самоідентифікацію українців в часи, коли у них забирали право на неї, – говорить Тетяна Цой. – Кожен рядок тут - переживання українок під час революції, війн, болючих етапів розкуркулювання та совєтизації України. Як переживало українське село на Хмельниччині усі ці історичні події, що кардинально міняли життя українців? Як змінювалися люди під пресом історії? Чи лишалися вірними собі, своїм цінностям? Й хоча у сюжеті – життєві історії трьох українок, на мою думку, це книга про самоідентифікацію нашого народу. Про четверту українку – Україну.
 

– Мені як видавцеві відносно молодого, але успішного видавництва «Білка» надсилають багато різноманітних письменницьких творів, – розповідає Ірина Білоцерковська, видавець повісті «Мені байдуже, що люди скажуть». – Перша повість Тетяни Цой одразу вирізнилася особливою щирістю до українського села як базису, ґрунту, на чому зростає все справжньо українське. Немає цієї щирості – немає самоусвідомлення себе як народу – занепадає нація, а на українських землях з’являються чужинці. Хотілося, аби це також побачили читачі, які могли співпереживати історіям жінок трьох поколінь однієї родини.

Під час презентації гості Тетяни Цой у своїх виступах зазначали, що авторка написала більше, ніж love-story. Твір просто та щиро відповідає цією книгою на питання «Як лишитися собою у часи зламу цілих історичних епох?»: любити й бути вірним сімейним цінностям та Україні.
 

Партнером презентації книги Тетяни Цой стала торгова марка Паук-Вайн із Закарпаття. Класичні вина з сортів винограду Мерло, Совіньйон було прекрасним доповненням свята Тетяни Цой та її колег.

Історія Тетяни Цой – як власна, так й історія її творчого формування як української повістярки, продовжується. Друга презентація запланована на 16 січня у столичній Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка. А сама авторка працює над 2 частиною твору, плануючи створити роман та презентувати його вже всередині поточного року.

Довідка: Книжка Тетяни Цой «Мені байдуже, що люди скажуть» є першим письменницьким досвідом київської письменниці Тетяни Цой. Повість невипадково знайшла підтримку в особі генерального директора ГК «Фокстрот» Геннадія Виходцева та колег Тетяни Цой із ГК «Фокстрот». Упродовж 25 років роботи бренду «Фокстрот» на ринку України сімейні цінності були і залишаються одним із пріоритетів компанії. У архіві реалізованих ініціатив ГКФ – повнометражний художній фільм про історію маленького хлопчика в Голодомор «Маленьке життя», знятий ГК «Фокстрот» і представлений на фестивалі «Молодість» у 2008 році. А ще за сприяння бізнесу було створено 4 серії мультсеріалу про правила безпеки молодших школярів «Фокс і Трот поспішають на допомогу» (2008–-2012рр). Наразі компанія підтримує корпоративний волонтерський рух співробітників «Зелений офіс» (2009–2019рр.) і «Хочу допомогти» (2014–2019рр.).

Джерело: https://foxtrotgroup.com.ua/uk/articles/50457.html