Сучасні герої юрського періоду або живіть всі у вірній дружбі!

Олена Швець-Васіна,
член Конгресу літераторів України

Видавництво «Талант» (м. Харків)  ще раз підтвердило власний професіоналізм, видавши дитячу книгу Еліни Заржицької «Пригоди динозавриків» із високою майстерністю поліграфії, яка підкреслила живі кольористі малюнки художниці Лєни Барді. Підкупає зі смаком продумана композиція розташування ілюстрацій і животворна обкладинка з різними відтінками зеленої барви – кольору життя..

Еліна Заржицька – одна з яскравих «родзинок» цілого «грона» авторів – членів НСПУ, які присвятили життя творенню дитячої літератури.

«Пригоди динозавриків» – повість-казка, що подарувала стільки мудрих, добрих, кумедних і відважних героїв маленьким і дорослим читачам. Е.Заржицькій притаманні тяжіння до самобутності, до свого почерку, шукання свіжих творчих засобів – вона любить, коли її слово співає, мандрує, дзвенить, сміється, як весняне сонечко, коли в ньому чується і шепіт трави, і гомін папороті, і подих історії, бо герої її казки – динозаври, птерозаври (літаючі ящери), птеродактилі (безхвості птерозаври), тарбозаври (дракони з маленькими руками), зауролофи (ящери-водолази, у яких понад 1000 зубів), бабки-пустельники, плезіозаври та іншы – тварини юрського періоду.

Але починаєте читати – вони поруч, бачте – відчиняються крихітні дверцята, і на зелен-травичку вибігають головні герої – динозаврик Досвіт, птеродактиль Ладочка і бронтозаврик Добрега, малий архелон на ім’я Герой, зауролоф Тодось, бабка-відлюдник, птеранодон Пінтя. Вони цілий ліс обернуть на Казку із захоплюючими пригодами, цікавими мандрами.

Бо Казка – то така країна, з якої ніколи нікому не хочеться йти, де є газета «Вечірній Динозавр», де пікніки без дорослих, де дружба починається з урятування нового друга бронтозаврика із печери, де звичайні події несуть надзвичайні почуття поваги за гостинні й шанобливі стосунки між несумісними істотами – черепахами, археоптериксами, рамфоринхами, фітозаврами на казковому острові, який «...виростав із води як величезна корзина, наповнена яскравими квітами»,  де перемагає дружба над злом і страхом тощо.

Це ніби втілення ідеальних і прекрасних відносин між людьми, між людьми й природою і захоплююча форма пізнання біології, фізики, історії. Здається, що з дитячих років сама авторка мріяла про пригоди, мандри й доля подарувала їй вірних друзів – героїв її казок, друзів по перу. А той, хто ще не знайомий  з героями чарівного світу динозавриків, сподіваємося, схоче прочитати цю книжку.

Побажаймо талановитому автору – Еліні Заржицькій – очікування своїх нових героїв, щоб продовжити мандрівку у велику країну маленьких Казок для дорослих і дітей!

Насамкінець подякуємо всім причетним за Казку, яка, починаючи з обкладинки і до останньої сторінки, випромінює дуже сучасне гасло «Живіть усі у вірній дружбі!».

 

                                                                 

 

ДолученняРозмір
82819238_1250905615107826_2666844369176231936_n.png864.47 КБ