Ірина Душейко — біографія

Ірина Душейко — художній керівник капели "Дніпро".

В 1993 закінчила Київське державне вище музичне училище ім. Р. Глієра (клас хорового диригування) і Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю "диригент народного хору" (1998). Закінчила аспірантуру Національного університету культури та мистецтв, відділення музичної педагогіки (2001). Навчалась у педагогів: Г. Л. Горбатенко, Ю. Ю. Галатенко, М. Ю. Хардаєва, С. Є. Павлюченко, І. Я. Павленко.

Після закінчення університету потрапила до легендарної капели «Дніпро» — одного з найстаріших хорів України, заснованого у 1843. 

З 1999 Ірина — хормейстер, з 2009 до сьогодні — художній керівник Народної хорової капели "Дніпро" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У роботі з колективом Ірина поєднує виховну, концертну та адміністративну складову. Займається підбором репертуару, аранжуванням творів для колективу, репетиційною роботою з хором, хоровими ансамблями, солістами. 

У капелі «Дніпро» співають здебільшого студенти та випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які не є професійними співаками, більшість з них не мають початкової музичної освіти. Специфіка колективу така, що вимагає постійної роботи з пошуку нових талановитих виконавців хору, їх музичного виховання та навчання у найкращих традиціях українського академічного хорового співу.

Окрім диригування, Ірина також є авторкою аранжувань для хору: «Тиха ніч, свята ніч» (музика Франца Грубера), «Святий Боже» (музика Ендрю Ллойд Веббер) до фільму «Ісус Христос - суперзірка», обробки народної пісні для хору і сопрано «Зійшов місяць».

Під керівництвом Ірини  Душейко хор записав три компакт-диски і взяв участь у численних фестивалях і міжнародних конкурсах в Україні, Білорусі, Польщі, Литви, Словаччини, Німеччини, Франції, Італії, Греції, Туреччини, здобувши десятки перемог, у т. ч. 2 гран-прі, 3 перших премії, 1 перше місце. За її ініціативою хор «Дніпро» також організував в Києві ряд культурних заходів, концертів, спрямованих на зміцнення міжнародних творчих зв’язків, за участю хорових колективів і музикантів з Німеччини, Великобританії, Італії, Польщі, Еквадору та Литви.

У 2019-му Ірина стала ініціатором спільного проєкту капели з київським оркестром "Золоті ворота Києва" та швейцарським диригентом Сільвіо Вілером, які спільними силами вперше в Україні виконали культову Танго-месу аргентинського композитора Мартіна Палмері, що набирає популярності у світі з моменту створення у 1996 році.