Історія українців та України в фотоальбомі від "Київстар"

Проєкт Київстар «Дивись. Згадуй. Відчувай» нещодавно реалізовано з метою нагадати українцям про пережиті моменти, починаючи з 90-х років. Упорядник — Марта Мольфар.

Видання вийшло п'ятитисячним тиражем (друкарня "Майстер Книг"), в якому вміщено понад 160 фотографій. 

Ми вже й не пам'ятаємо, а може хто і не знав, що 16 червня пролунав перший дзвінок мобільною мережею. «Алло, Іване?» — привітався президент Леонід Кравчук, телефонуючи українському послу в Німеччину. Розмова тривала 40 секунд.

Стандартом стільникового зв'язку тоді був 1G, а першою компанією на ринку — UMC. Подію транслювали по телевізору, а також про неї написали в газеті «Правда України». Втім, навряд чи людей тоді зацікавила ця новина, бо хіба хтось здогадувався, що незабаром дзвінки ввійдуть в наше життя як основний засіб комунікації.

1993-го року в Україні була лише 1 слухавка на 18 000 людей. До того ж країна страждала від гіперінфляції, яка сягала жахаючих 10155%.

Про те, які зміни відбувалися з часом, як компанія "Київстар" стала лідером мобільного зв'язку в Україні — розповідають фотографії в цьому альбомі. А також про все, що відбувалося паралельно з цим в суспільному житті. Перший сольник "Скрябіна", улюблені хіти від Ірини Білик, перший виступ "динамо" в Лізі чемпіонів, відкриття "МакДональдз", поява кепсів з "покемонами" і персональних комп'ютерів, створення і злет комерційних ЗМІ, обвал курсу гривні, нагорода "Герой України" і ще багато всього. Гортаєш альбом, а здається, що перегортуєш сторінки власного життя.

Якісна поліграфія і великі світлини надихають на емоції, спогади. До речі, самі видавці відмітили, що це найкраща, неймовірна книга-альбом про емоційну історію українців за останні 24 роки, яку їм колись доводилося друкувати.

Сьогодні багато виходить різних видань, але не так багато змістовно-якісних. Те, що ця книжка-фотоальбом є, і те, що вона така вагома та значима, можна переконатися, взявши її до рук. Вона може стати однією з настільних книг для нас, українців, бо не тільки розповідає нам про нас, а ще й показує, якими ми були, аби могли порівняти чи варто спинятися на місці, чи таки необхідно, зібравши всі сили, проаналізувавши помилки та досягнення минулого, впевнено рухатися вперед.

Тетяна Череп-Пероганич,
письменниця, журналістка,
громадська діячка