Розуміти один одного через мистецтво

Напередодні відзначення 30-річчя Незалежності Узбекистану — журналісти столичних та регіональних ЗМІ зустрілися й поспілкувалися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим.

Спілкування відбулося в  Посольстві Узбекистану в Україні. І тому, окрім цікавої, конструктивної розмови з паном Послом щодо економічних, політичних, соціальних питань, учасники заходу могли ознайомитися й з самим  приміщенням, де проходила зустріч, відвідати кімнату-музей узбецької культури. 

Відомо, що Посольство  в будівлі розміщено з 1998 року. А взагалі приміщення споруджено в 1879-1881 роках в  еклектичному стилі за проєктом архітектора В.Н. Ніколаєва для чиновника Ф.М. Чарнецького. Останній здавав будинок в оренду. Потім у будинку змінювалися власники. За радянської влади тут працював Кооперативний музей «Дніпроспілки», яким, до речі, в 1920 році керував П. Г. Тичина. Також розміщувалися в різні періоди освітні заклади. 

Протягом 2013-2015 років в будівлі узбецькими народними майстрами проведені ремонтно-відновлювальні роботи. Узбецькі різьблення виконувалися на українській деревині з сосни та дубу. Зразки різьблення можна побачити і в кімнаті-музеї, де також зберігаються національний одяг, килими, посуд, інші предмети побуту.

Культура — це життєва сила суспільства: історія, традиції, самобутність народу. Саме вона робить людину особистістю. А ще це значний внесок в туристичну індустрію, основа для мирного життя. Співпраця культурних секторів України та Узбекистану завжди сприятиме тому, аби українці й узбеки  були  толерантними, розуміли один одного через мистецтво в тому числі.