Міжнародне співробітництво

Розуміти один одного через мистецтво

Напередодні відзначення 30-річчя Незалежності Узбекистану — журналісти столичних та регіональних ЗМІ зустрілися й поспілкувалися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим.

Спілкування відбулося в  Посольстві Узбекистану в Україні. І тому, окрім цікавої, конструктивної розмови з паном Послом щодо економічних, політичних, соціальних питань, учасники заходу могли ознайомитися й з самим  приміщенням, де проходила зустріч, відвідати кімнату-музей узбецької культури. 

Відомо, що Посольство  в будівлі розміщено з 1998 року. А взагалі приміщення споруджено в 1879-1881 роках в  еклектичному стилі за проєктом архітектора В.Н. Ніколаєва для чиновника Ф.М. Чарнецького. Останній здавав будинок в оренду. Потім у будинку змінювалися власники. За радянської влади тут працював Кооперативний музей «Дніпроспілки», яким, до речі, в 1920 році керував П. Г. Тичина. Також розміщувалися в різні періоди освітні заклади. 

«Яблука з небесного саду»

Яблука з небесного саду (обкладинка)Відомі українські письменники Тетяна та Сергій Дзюби порадували своєю новою книжкою «Яблука з небесного саду», в якій представлено вірші туркменською (в перекладі знаного туркменського і шведського письменника Ак Вельсапара) та українською мовами. Цю збірку видано дуже ошатно, в твердій обкладинці (в оформленні використано фрагмент картини Густава Клімта «Дерево життя»). Обсяг – 280 сторінок. Це – спільний туркменсько-шведсько-український проект, гарна робота шведського видавництва «ГУН» (м. Стокгольм) та видавництва «Український пріоритет» (м. Київ). Редактор книжки – відомий поет, прозаїк, видавець, заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний. Саме він, разом з авторами й перекладачем, і опікуватиметься промоцією книжки в Україні та за кордоном.

Об'єднати вміст