Кабмін запропонував Раді збільшити фінансування Мінкультури до 12,1 млрд гривень

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді збільшити фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 21% до 12,1 млрд гривень у проєкті держбюджету-2022 до другого читання.

Про це йдеться у законопроєкті №6000 "Про державний бюджет України на 2022 рік" до другого читання, передають Українськi Новини.

У проєкті держбюджету передбачено 169 млн гривень (раніше – 129 млн гривень) на керівництво та управління у сфері культури та інформаційної політики, 272 млн гривень (раніше – 259 млн гривень) – на методичне забезпечення діяльності установ загальної середньої та позашкільної освіти, 19,3 млн гривень (раніше - 12,3 млн гривень) - на здійснення культурно-мистецьких заходів національними творчими спілками та Всеукраїнським товариством "Просвіта", 469 млн гривень (раніше - 69 млн гривень) - на загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин.

Також передбачено 1,8 млрд гривень (раніше – 300 млн гривень) на Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення, у тому числі їх будівництво та 355 млн гривень (раніше – 152 млн гривень) на підтримку книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі.

Також у проєкті держбюджету передбачено 631,2 млн гривень на забезпечення інформаційного суверенітету України, розвиток мов корінних народів, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, поширення офіційної інформаційної продукції, фінансову підтримку системи державного іномовлення України.