OPEN CALL: «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни»

Центр політики пам’яті «Мнемоніка» оголошує набір учасниць та учасників на весняну школу «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни», що відбувається в рамках проєкту «Стежками пам’яті».

«Стежками Пам’яті» – це проєкт Центру політики пам’яті «Мнемоніка» та партнерок «Інша Освіта» і «Centropa» покликаний реставрувати пам’ять Другої світової війни на Волині крізь досвід (не)помічених офіційною історією учасників та учасниць подій: військовополонених, євреїв/ок, ромів/ок, волинських чехів/ок, польських громад, острабайтерів/ок, психічнохворих пацієнтів/ок, жінок. Для цього ми працюємо з сучасними публічно-історичними методами: в рамках проєкту ми провели цикл лекцій, записали серію подкастів та створили комікс. Детальніше про проєкт можна дізнатись тут.

Весняна школа «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни» є одним із ключових етапів проєкту. Результатом школи буде розробка учасницями та учасниками 10 мініпроєктів. Ми сподіваємось, що проведення школи вплине на автономізацію процесу творення культури та політики пам’яті громадами Волинської та Рівненської областей.

Школа проходитиме 11-13 квітня 2022 р. у м. Рівне. 

Учасниці та учасники школи отримають:

 • мінігрант (в межах 200 євро) на реалізацію власного проєкту з культури пам’яті у відповідному населеному пункті та менторську підтримку на всіх етапах – від формування заявки до звітності;
 • сертифікат по завершенню школи про прослухані курси;
 • комунікацію та нетворкінг з однодумцями з Рівненської та Волинської областей;
 • знання у сфері культури і політики пам’яті та публічної історії;
 • теорію та практику проєктного менеджменту;
 • публічно-історичні матеріали від Центру політики пам’яті «Мнемоніка».

До участі у школі ми чекаємо: вчителів/ок, студентів/ок старших курсів ВНЗ та профтехучилищ, громадських активістів/ок, журналістів/ок, митців/кинь, представників/ць органів місцевого самоврядування, фахівців/чинь, що займаються культурою пам’яті та культурною спадщиною, мешканців/ок територіальних громад Рівненської та Волинської областей. За результатами конкурсної комісії буде відібрано 20 учасників/ць.

Від учасниць та учасників ми очікуємо:

 • розуміння  історичного контексту пам’яті про Другу світову війну на Волині та знання громади, яку представляє учасниця чи учасник;
 • ознайомлення із матеріалами проєкту «Стежками Пам’яті», в рамках якого проводиться школа;
 • чіткої мотивації участі в проєкті;
 • повноцінної участі на всіх етапах проєкту;
 • бути вакцинованими.

Бюджет школи розрахований на 10 проєктів. Учасниці та учасники можуть також мати додаткові джерела фінансування потенційного проєкту. 

Організатор/ки відшкодовують вартість проїзду (автобусом та потягом, не дорожче купейного вагона), забезпечують проживання і харчування учасни/ць у час проведення школи, безкоштовно надають навчально-методичні матеріали.

Заповнити заявку на участь у школі можна за посиланням. Заявки приймаються до 14 березня 2022 р. (до 23:00 за київським часом). Про результати відбору зголошені учасники/ці будуть поінформовані до 28 березня 2022 р. 

Деталі: тут.

З усіх питань щодо проведення школи, умов участі та організаційних нюансів не зазначених тут звертайтесь до наших контактних осіб.

Тетяна Водотика: тел. (098) 356 77 79; e-mail: tvodotyka@gmail.com.

Джерело: prostir.ua