Діаспора розпочала Тиждень українських читань пам’яті Володимира Вакуленка

Українська діаспора, зокрема в Угорщині, Хорватії та Канаді приєдналася до другого Національного тижня читань і оголосила про започаткування Тижня українських читань пам’яті вбитого росіянами українського дитячого письменника Володимира Вакуленка.

Як передає Укрінформ, про це повідомила видавчиня, авторка й організаторка Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття», членкиня Товариства української культури в Угорщині Уляна Княгинецька.

«2022 рік є для України й українців роком найтяжчих випробувань з часу відновлення Незалежності. Наша запекла боротьба проти російської навали й відчайдушний опір переважальним силам ворога вже стали легендарними. Це наші новітні визвольні змагання, правдива боротьба за Незалежність, і більше ніхто не зможе сказати, що ми отримали її в подарунок. Freedom is not free – цю істину українці вписують в новітню історію власною кров’ю. Це важкий, трагічний рік для українців, рік тріумфу духу – і великих втрат, рік звитяги – і страждань, рік окупації та звільнення міст та сіл», – написала вона у Фейсбуці.

Княгинецька додала, що однією з найтрагічніших, найболючіших втрат для української культури стала загибель дитячого письменника Володимира Вакуленка, розстріляного окупантами навесні 2022 в Ізюмі, що на Харківщині.