Анна Шпилевська. Лірник.

Публікуємо, за згодою автора, електронну версію роману Анни Шпилевської «Лірник», а також рецензію на цей твір від письменниці Тали Владмирової.

ЛІРНИК

На чарівника-лірника Северина із забутого гуцульського хутора накладено страшну спокуту. Він здатен рятувати людей та бачити їх наскрізь, домовлятися із силами природи, може змінювати прадавніми чарами світ на краще та грати на диво-лірі, що сміється й плаче в його руках і не визнає чужих. Але нащо йому дар, якщо він не годен порятувати тих, кого любить? Якщо змушений доживати вік сліпим калікою, а лихі думки підводять старого до краю прірви та змушують зробити останній в його житті крок.

Та поруч із Северином ті, хто ладен допомогти і підтримати, бо саме їх посилає Бог. Дівчинка Олюся, зовсім не схожа на людських дітей, звичайний хлопець Остап, що завітав зимного вечора до оселі лірника, аби попрохати про допомогу, і, волею долі, зіграв важливу роль у житті старого, інші люди, яким допоміг за довгий вік лірник, – усі вони ладні віддячити добром за добро. Але чи стане сили в молодого історика Остапа, аби розгадати таємницю походження чаклуна, якщо ця загадка пов’язана із таїнами української історії? Якими будуть останні кроки довгого земного шляху карпатського чарівника, й чи на добро чи на зло для тих, хто поруч, скерує він свою силу?

Така чарівна, сповнена небезпечних пригод, поразок і перемог, любові та болю, історія могла трапитися лише в Карпатах. Зі сторінок книги віє напоєний пахощами смерек і гірського різнотрав’я вітер, поетична гуцульська говірка лунає музикою, неповторний колорит звичаїв та побуту горян зачаровує та перетворює буденність на казку. Цю книгу не хочеться відкладати, аж поки не перегорнеш останню сторінку, а потім… Потім прагнеться обов’язково помандрувати до Карпат.

Тала Владмирова, письменниця

Роман Лірник – Анна Шпилевська (Книга (17х25).pdf

Придбати паперову книгу можна у львівській книгарні «Книжковий дворик», що по вулиці Винниченка, 4 та у автора (для цього необхідно написати на е-майл: anna.shpilevska@gmail.com).