Шпилевська Анна

Квітка папороті

Гуцульська містерія у двох частинах "Квітка папороті або квітка життя" манить карпатською енергетикою та старовинними легендами, які переплетені із реальним життям.

Нехай кожен із вас знайде своє місце й покликання, а також віднайде й не загубить Квітку Життя - для кожного Свою. Бо любові треба мати стільки, щоб прикрасити нею усе життя.

Демо-версія для тих, хто хоче ознайомитися із творчістю молодої письменниці Анни Шпилевської, а також причаститися енергетикою Карпат.

Етно-гурт «Трояка ружа»

«Життя — то трояка ружа... То чорне тобі покажеться, то жовте, а там, дивися, загориться червоним. Ніколи не знаєш, яку барву завтра уздриш. Чекаєш одної, а воно тобі показує другу». (Марія Матіос)

Колектив "Троякої ружі " створений у листопаді 2010-го року .

У 2012 гурт на деякий час розформувався,адже Христина Попович та Дарина Юрчишин пішли у "відпустку" і тепер виховують прекрасних малят. А Катя Зайко займається театральною творчістю.

Веб-портал творчих – "Жінка-українка"

Одного зимового вечора "Фейсбук" сповістив про нове повідомлення. До мого великого здивування це був месседж від Юрія Пероганича. Пропозиція розмістити інформацію про себе як про молодого етномузиколога та письменницю на сайті "Жінка-українка" зацікавила. Думала я не дуже й довго, ні більше – ні менше, два місяці, адже за справами такого ясного Сонця де там – як за Льодовитим океаном айсберга не видно. Отож, допис зручно, наче поважний кіт, розмістився на сайті, а мені стало цікаво: що ж нового та пізнавального зможу тут довідатися?

На творчому вечорі Анни Шпилевської

20140510_194631У львівській затишній кав’ярні «Мапа» за підтримки творчого об’єднання CREart  відбулася вже друга зустріч із молодою рівненсько-львівською письменницею, етномузикологом, солісткою етно-гурту «Трояка Ружа» Анною Шпилевською «Я літатиму серцем, без крил»

На цій зустрічі побували і засновники та учасники порталу «Жінка-УКРАЇНКА», підтримавши свою колегу по перу, а саме Юрій та Тетяна Пероганичі (Київ), Любов Відута (Львів), Еліна Заржицька та Наталія Дев’ятко (Дніпропетровськ).

Вечір був щирим і світлим, як і його головна героїня. Трепетно, ніжно звучали поезія та проза про щире кохання, музику, життя.

"Я літатиму серцем, без крил"

CREart у Львові (вул. Галицька, 4, кав’ярня «Мапа») вже вдруге запрошує на зустріч із молодою рівненсько-львівською письменницею Анною Шпилевською, яка відбудеться 10 травня о 19.00.

Бажаючі зможуть краще ознайомитися із новими творчими доробками з перших уст автора та поспілкуватися з Анною, а також придбати її книгу!

Вечір доповнить етно-гурт "Трояка Ружа", де письменниця власне й співає, а також тенор молодого львівського співака Юрія Скіпчака.

Найкраща книга області

Найкращою книгою Рівненської області за минулий рік у номінації «Дебют»визнано книгу Анни Шпилевської.

Вітаємо молоду письменницю і зичимо їй багатих літературних ужинків в подальшому творчому житті.

Сорок днів по Небесній Сотні (Ми пам'ятаємо)

Помолися, мій брате, за вічність
І не плач. Не тужи. Ти ж – мій меч.
Всі із роду людського, ми тлінні:
Відійшов цей тягар з моїх плеч.

Брате, свічку поставте із татом,
Хай матуся не плаче так гірко!
Не давайте лиш радості катам,
Вони мають за все відповісти.

Тільки ключик віддай мені, брате
Від квартири, де все ще живу я.
Й вже не боляче знову вмирати
Лише страх за Вкраїну панує.

Сорок днів. Моє серце – вже вільне
Віднайшло ключ до Раю і Бога,
Він Всесильний, Могутній, Всевишній,
Але встелена смутком дорога.

Герой із Небесної сотні

Світлої пам'яті Олександра Храпаченка 

Ми в горах. Сонце у зеніті
Заплямувало світлом край.
Він був відважним альпіністом 
Та втратив все - усе! Життя...

В театрі викликав довіру,
Вважався гідним режисером,
А Станіславський би повірив!
Та не дожив лиш до прем'єри...

Він був синочком. Другом. Братом,
Коханим був - і добрим й вірним.
Забрав життя бездушний снайпер,
Для нього їх чи менше-більше(!)...

Героєм був. І є. І буде!
Козак, що згинув за Вкраїну.
Та плаче мати. Тужать люди: 
Не повернеш ніколи сина.

Астор П'яцолла – «нове танго» сучасної музики

Астор П'яцолла ( 1921–1992) – аргентинський композитор світового масштабу, виконавець на бандонеоні (різновид акордеону) відомий зокрема  завдяки своїм танго. На Батьківщині його називають "El Gran Ástor" ("Великий Астор"). Митець вважається основоположником стилю  "nuevo tango" (нового танго).

Музикант із легкістю вплітав  у музичну канву національні танці,  пропускаючи їх крізь призму свого творчого обдарування. Професійна музична підготовка дозволила йому записуватися із джазовими та класичними виконавцями.

Альбом Sting'а «The Last Ship» – плинність часу та простота

Сучасна естрадна музика щодня поповнюється новими талантами. Проте потрібно пам’ятати про тих музикантів, які вже увійшли у класику зарубіжної музики. Серед таких найвідоміших виконавців можемо назвати  британського співака,який носить псевдонім  Sting.

5 фільмів,які варто подивитись дівчатам

Розпочалася незовсім холодна зима,без снігу, у країні – політична нестабільність та депресивний настрій.

Якщо ви ввечері прийдете із Майдану і матимете сили щось окрім новин дивитись – моя вам порада, дівчатка, подивіться мелодраму, не комедію, не жахливчик. не психологічне чи філософське відео.

Отже, 5 фільмів,які варто було б подивитись.

  1. Щоденник пам'яті.
  2. P.S.  Я кохаю тебе.
  3. Три метра над рівнем неба 1, 2.
  4. Вічне сяйво чистого розуму.
  5. Між небом і землею.

Прохання до чоловіків не кидати "томний погляд" на екран. не заламувати руки зі словами: "Ну знову ця лбов-морков, попсово, банально". Інколи жінкам хочеться такої банальщини.

Польсько-український фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

Декілька днів тому Львів приготував приємність для поціновувачів академічної музики: 15-17 листопада відбувся міжнародний фестиваль "Відкриваємо Падеревського", який присвячений відомому у всьому світі композитору та піаністу – Ігнацію Яну Падеревському.

Вже вдруге любителі польської музики мали можливість послухати твори композитора ХІХ століття, ім'я якого можна справедливо поставити у ряд із його співвітчизниками – Шопеном, Пендерецьким та Лютославським. Програма фестивалю включала концерти фортепіанної, симфонічної, а також вокальної музики у виконанні всесвітньовідомих інтерпретаторів – Єжи Максим'юка, Мар'яни Гумецької, Петера Тота, Кароля Радзівоновича, Ольги та Наталі Пасічник.

Об'єднати вміст