Одного зимового вечора "Фейсбук" сповістив про нове повідомлення. До мого великого здивування це був месседж від Юрія Пероганича. Пропозиція розмістити інформацію про себе як про молодого етномузиколога та письменницю на сайті "Жінка-українка" зацікавила. Думала я не дуже й довго, ні більше – ні менше, два місяці, адже за справами такого ясного Сонця де там – як за Льодовитим океаном айсберга не видно. Отож, допис зручно, наче поважний кіт, розмістився на сайті, а мені стало цікаво: що ж нового та пізнавального зможу тут довідатися?
Виявилося, масу всього: адже дизайн порталу та українська символіка сприяли до перегляду. Скажімо, де ще у світі ви знайдете такий опис наповнення сайту, котре виразили самі засновники: "Веб-портал творчих, талановитих, ініціативних берегинь". Мені тоді подумалося, мовляв, "як милозвучно та креативно придумано. Мабуть, власниця – жінка." В своїх здогадках була права на половину. Адже "батьками" сайту виявилася подружня пара – Тетяна та Юрій Пероганичі. Одразу стало тепло й приємно, адже повіяло родиною. Тут всі один одного люблять та поважають, намагаються підтримувати та репостити, а це, я вам скажу – дуже важливо! Сайт містить розділи, в яких описуються Жінки-українки, ті пані, які зробили багато для своєї держави. Завдяки сайтам подібного типу наша земля поповнюється цілющими криницями мови та традицій.
На порталі "Жінка-українка" можна зустріти "Головне", що виділено окремим розділом, це : інформацію про українок, "Творчі колективи", "Біографії", "Слово про Україну", окремим великим розділом є "Творчість", яка включає вишивку, живопис, літературу, музику та театр. У рубриці "Думки вголос" героїні можуть поділитися своїми рефлексіми щодо того чи іншого явища або події. "Цікаві історії" з життя вам із щирим серцем повідають самі авторки. На сайті можна переглянути відео, скачати ноти, електронні книги, погортати фотоальбоми та навіть віднайти для себе смачненький рецепт. Останньою розробкою є розділ "Творчі колективи", який є не менш важливим в українському мистецтві. Усе із любов'ю, красою та, як то кажуть, "зі смаком".
Мені до вподоби таке висловлювання А. Чехова "Чим більше я знаю мов, тим більше разів я людина", хотілося б потрактувати його по відношенню до цього захопливого веб-порталу: "Чим більше я знаю українських героїнь – тим більше я українка", чи якось отак. Жарти жартами, та на цьому пізнавальні властивості аж ніяк не закінчуються, позаяк сайт має ще декілька частин.
Тут присутні розділи із категорії " Важливе ", серед них: "Жінки в історії", "Виставки", "Книжкові новинки", "Майстер-класи", "Презентації", "Публікації", "Рецензії", "Сценарії", "Галереї зображень".
Частинка під назвою "Лікуємося словом" говорить сама за себе: адже слова та музика мають лікувальний ефект. Згадайте хоча б композитора Ф. Гляса та його музичні шпалери чи патріотичний дух "Вічного революціонера І. Франка – й справді українська народна медицина, скажу я вам, бо ж допомагає від різних хвороб.
Також на сайті можна познайомитися із останніми новинами та дізнатися про актуальне – у розділі "Пам'ять і слава" й побачити усіх тих героїв, які боролися за Україну. Часто засновники проводять різноманітні конкурси, що заохочує відвідувачів сайту до активної діяльності.
Яскраво, творчо, неординарно, приємно та зі смаком. "Віват" засновникам та побажання натхнення, здійснених проектів, мрій та процвітання для веб-порталу, адже Україна має знати тих людей, які намагаються всеціло її розвивати та реставрувати-загоювати пошматоване серце. Маємо надію, молимося й просимо у Бога одного єдиного – миру нашій Неньці-Вкраїні, бо вона у нас одна.