Розпочався прийом заявок для участі в освітньо-культурному проекті «Рідний край у словах і барвах»

Розпочався прийом заявок для участі в освітньо-культурному проекті «Рідний край у словах і барвах», який триватиме до 31 травня 2015 року.

Метою проекту є екологічне і патріотичне виховання молодого покоління.

Екологічне виховання дітей ґрунтується на пробудженні глибокого інтересу до історії рідного краю і держави, національної культури, почуття патріотизму, національної самоідентифікації. Саме тому одним із стратегічних завдань сталого розвитку у суспільних відносинах є розвиток духовності, культури, моральних засад, інтелектуального потенціалу українського народу.

Ми пропонуємо дитячій і студентській аудиторії створити разом із професійними письменниками спільний інформаційно-культурний продукт.

Щоб мати високу ефективність проекту та якість базового матеріалу, твори, які увійдуть до збірників, мають бути написані професійними авторами з урахуванням психологічних особливостей аудиторії. Учні середніх і вищих навчальних закладів виступають в якості співавторів на другому етапі реалізації проекту.

Засновником проекту є Дніпропетровська міська рада, співорганізатором – Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Дніпропетровська центральна міська бібліотека.

Координатор проектуНаталія Володимирівна Дев’ятко, кандидат філософських наук, член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України.
 

Проект відбудеться у два етапи:

Перший етап – літературний для письменників

На основі конкурсного відбору будуть обрані прозові і поетичні твори, які згодом стануть основою проекту.

Тематика:

  1. Твори на екологічну тематику, які застерігають від екологічних проблем, і ті, в яких показана краса природного світу, та ін.
  2. Твори, які дають моделі енергозбереження та раціонального використання ресурсів, показують негативні наслідки споживацької моделі.
  3. Твори соціального і культурно-духовного спрямування, де через образи героїв формуються позитивні моделі поведінки, містяться гуманістичні ціннісні орієнтири, а також твори, які сприяють національній самоідентифікації особистості.

Вік учасників цієї номінації необмежений.

Мова конкурсу – українська.

Разом із творами автор обов'язково:

Твори та анкети надсилати на електронну адресу Natalia_ptah@ukr.net з позначкою в темі листа «Проект «Рідний край у словах і барвах» – літературний твір».

Кожен учасник буде повідомлений про отримання творів та анкети.
 

Другий етап – освітньо-творчий для школярів і студентів

На основі поданих текстів (вірші, казки, проза) відповідно до мети проекту учням середніх та вищих навчальних закладів пропонується створити:

  • малюнки та ілюстрації до художніх творів;
  • аудіо-постановки на основі художнього тексту.

Вік учасників – від 10 років.

Щоб узяти участь у конкурсному відборі, потрібно подати заявку у довільній формі на електронну адресу Natalia_ptah@ukr.net з позначкою в темі листа «Проект «Рідний край у словах і барвах» – другий етап».

Потенційний учасник також заповнює анкету відповідного зразка.

Після конкурсного відбору літературних творів учасники другого етапу отримують тексти, з якими працюватимуть до 30 вересня 2015 року.

Найкращі ілюстрації та аудіо-постановки увійдуть до видання.

За підсумками проекту буде видана електронна книга, розповсюджена по бібліотеках і навчальних закладах України.

Усі запитання ви можете задати координатору проекту, надіславши лист на електронну адресу Natalia_ptah@ukr.net

ДолученняРозмір
Anketa_pysmennyka.doc34 КБ
Anketa-shkolyara-studenta.doc32 КБ