Жінки, якими найбільше цікавляться в українській Вікіпедії

Веб-портал творчих, талановитих, ініціативних жінок «Жінка–УКРАЇНКА» опублікував список жінок, якими найчастіше цікавляться в українській Вікіпедії.
 
На першому місці (четверте місце у списку всіх найпопулярніших статей 2013 року і 257 тисяч відвідувань) належить статті про Анастасію Лісовську, більш відому як Роксолана. Вікіпедія пише, що Анастасія народилася близько 1503, померла в 1558. За однією версією — дочка священика з міста Рогатин Івано-Франківської області, за іншою — з містечка Чемерівці Хмельницької області. У 1518 або 1520 році, під час нападу на місто кримських татарів була полонена, згодом потрапила до султанського гарему, де стала улюбленою дружиною султана Османської імперії Сулеймана І Пишного. Як дружина султана мала великий вплив на чоловіка й османську політику, посприяла сходженню на турецький престол свого сина Селіма II.
 
На думку Юрія Пероганича, керівника проекту «Жінка–УКРАЇНКА», популярність Роксолани у минулому році була обумовлена телетрансляцією в Україні турецького телевізійного серіалу «Величне століття. Роксолана». До речі, стаття про цей серіал — на третьому місці серед усіх найпопулярніших статей із понад 431 тисячою відвідувань.
 
На другому місці серед найпопулярніших жінок — Леся Українка. Статтю про неї протягом року переглянули 234 тисячі разів. Лариса Петрівна Косач-Квітка, а це її справжнє ім'я, народилася в 1871, померла в 1913. Українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала в ділянці фольклористики (з її голосу запиасано 220 народних мелодій) і брала активну участь в українському національному русі. Стаття про Лесю — на шостому місці серед усіх найпопулярніших.
 
Третьою стала наша сучасниця Ліна Костенко,  1930 року народження, українська письменниця-шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки. Статтю про неї переглянули майже 154 тисячі разів. Це 14-е місце у загальному спису усіх статей Вікіпедії.
 
Статтю про нашу сучасницю Славу Фролову за рік переглянули 123 тисячі разів. Це четверте місце у списку найпопулярніших жінок і 33-є у загальному списку. Слава 1976 року народження, українська телеведуча, журналіст, режисер, член журі телепроекту «Україна має талант».
 
До першої сотні у загальному списку (66е місце і 99 тисяч переглядів) і першої п'ятірки у списку найпопуляршіших жінок потрапила Квітка Цісик (1953–1998) — американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка. Пісня «Ти світло мого життя» (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Виконавиця українських народних і популярних пісень.

В сотню найпопулярніших статей української Вікіпедії 2013 року увішли і п'ять статей про жінок:

Нр. Місце в
загальному
списку
Стаття Відвідувань
1. 4. Роксолана 257 563
2. 6. Леся Українка     234 340
3. 14. Костенко Ліна Василівна 153 914
4. 33. Слава Фролова 123 089
5. 58.  Квітка Цісик 99 345

Джерело: Юрій Пероганич (2 січня 2014). «Найбільш відвідувані статті в українській Вікіпедії в 2013». Вікімедіа Україна.